Željo silan na otvaranju sezone

U svom debitanskom nastupu na Stadionu „Predgrađe“ u Prvoj Ligi Republike Srpske Fudbaleri Željezničar sport tima pobijedili su Drinu iz Zvornika rezultatom 3:0.

Od samog početka domaći tim je diktirao tempo, imapo posjed lopte na svojoj strani, a apsolutna terenska dominacija krunisana je u 33. minutu. Adonis Bilal odlično je izveo slobodan udarac sa oko 16 metara, golman Vićić je intervenisao ali je Kuzmanović bio najbliži lopti i sporevo je u mrežu, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Nakon samo tri minute igre u nastavku Željo dolazi do novog pogotka. Na jednu dubinsku loptu istričao je golman Vićić, ali se nije najbolje sporazumio sa svojim saigračima pa je loše reagovao. Do lopte je došao Bosančić i lopb udarcem je poslao u mrežu.

Konačćan rezultat postavio je Marković u 61. minutu nakon sjajne akcije koju je izveo Željezničar. Do kraja utakmice oba tima imala su nekoliko izglednih prilika ali se rezultat nije menjao.

Nakon ovog trijumfa banjalučki tim nalazi se na sedmoj poziciji sa samo dva boda manje u odnosu na šestoplasirano Podrinje iz Janje.

Željezničar SPORT TIM – Drina 3:0 (1:0)

Stadion Predgrađe. Gledalaca 100. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Žuti kareton: Molerović (Drina). Strijelci: Kuzmanović u 34, Bosančić u 48, Marković u 61. minutu (Željezničar SPORT TIM).

Željezničar SPORT TIM: Avdukić, Čolić, Malić, Ostojić, Bilal, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić (od 90. Ružičić), Jokanović (od 78. Petković), Kuzmanović.

DRINA: Vićić, Musić (0d 65. Damjanović), Vasiljević, Krstić (od 65. Marković), Stjepanović (od 54. Nikolić), Kikić, Avdić, Stupšar, Molerović, Jokić, Ćulum.

Sloga 0 : 2 Zvijezda 09
Slavija 0 : 0 Rudar Prijedor
Kozara 3 : 1 Sloboda
Željezničar Sport Team 3 : 0 Drina
Tekstilac Kort 2 : 0 Sutjeska
Napredak 1 : 0 Podrinje