Igokea sigurna protiv Širokog

Košarkaši Igokee pobjedom su otvorili Ligu za prvaka Bosne i Hercegovine. Aleksandrovčani su na svom terenu savladali Široki, rezultatom 91-63.

Prvi period bio je prilično interesantan i ravnopravan ali ga je Igokea dobila sa 25-19. U drugom periodu došao je do izražaja kvalitet koji Igokea posjeduje. Sjajna igra u odbrani i raznovrsna igra u napadu, omogućila je Igokei velikih +20 na poluvremenu.

U nastavku je više-manje sve bilo odrađivanje posla. Igokea je rutinski održavala svoju prednost, koja je u najvećem dijelu drugog poluvremena bila oko 30 razlike. Veliku prednost svoje ekipe Dragan Bajić je iskoristio i dao je šansu mlađim momcima. Šansu su dobili Dalibor Ilić i Nemanja Nikolić i sasvim dobro su odigrali svoje minute u igri. I pored uvođenja mlađih igrača u igru, prednost Igokee nije opadala i na kraju je Igokea rutinski došla do pobjede.

Igokeu je do pobjede predvodio Ponjavić sa 14 poena dok su Jevtović i Ljubičić dodali po 13. Najefikasniji u redovima Širokog bio je Makon sa 18 poena.

Igokea 85 : 88 Zrinjski
Široki 76 : 89 Spars
Bosna Royal 78 : 67 Kakanj