Partizan iznenadio Bratstvo

Utakmica 16. kola Regionalne lige, grupa Istok, koja je izazvala najviše interesovanja, koliko zbog činjenice da je lider na tabeli doživio poraz, toliko i zbog tri dosuđena kaznena udarca, je svakako utakmica u Bratuncu, između Bratstva i Partizana iz Donje  Trnove.

Početak utakmice  na Gradskom stadionu u Bratuncu obilježile su brze akcije domaće ekipe i prvih minuta se najviše igralo pred golom gostiju. U 10. minutu, poslije kornera domaće ekipe, gosti istrčavaju kontru i nakon nesmotrenog starta Sejfića, koji ruši protivničkog igrača na nekih 18 metara od gola Bratstva, sudija svira faul i slobodan udarac dobro koristi M.Mihajlović i postiže pogodak za vođstvo od 0:1. Par minuta kasnije Mujić propušta priliku da izjednači, kada njegov šut završava iznad prečke. Partizan dolazi do vođstva od 0:2 u 39. minutu, nakon loše reakcije odbrane Bratunčana na izvedeni korner, kada Todorović glavom pogađa mrežu. Pet minuta prije odlaska na odmor, Karić dobija loptu na ćošku šesnesterca, na lijevoj strani, okružen trojicom igrača Partizana. Rikić, u  pokušaju da izbaci loptu iz 16 metara i otkloni opasnost, nespretno  udara Karića  u desnu nogu, i za sudiju nije bilo dileme  - dosudio je prvi kazneni udarac. S obzirom da je procijenio da nije bilo namjere, Bogičević Rikiću ne pokazuje drugi žuti karton. Šut Kuljanina odbranio je golman  Đokić.

U nastavku, gostujuća ekipa smirenom igrom želi da sačuva rezultat, dok Bratunčani pokušavaju da smanje prednost. U 67. minutu  Karić sa lijeve strane ubacuje loptu koja pada na sedam metara, odskače i pogađa gostujućeg igrača broj 11, Lazića,  koji nespretno reaguje i sudija Bogičević ponovo pokazuje na bijelu tačku. Golman Đokić je još jednom bio odličan i odbranio šut Petrovića. Treći jedanaesterac dosuđen je u 81. minutu kada Kuljanin ulazi sa desne strane u šesnesterac,  bježi Milovanoviću koji ga , u pokušaju da prekine akciju,  obara  i tako sprječava izglednu priliku za postizanje pogotka. S obzirom na situaciju, Bogičević Milovanoviću pokazuje drugi žuti karton i isključuje ga iz igre. Ovog puta, siguran je bio Karić koji smanjuje  na 1:2, što je bio i konačni rezultat ovog susreta.

„Iako smo doživjeli poraz, smatram da smo odigrali dobru utakmicu. Iz svojih grešaka smo  primili golove, propustili smo dobre šanse i  gosti su zasluženo odnijeli sva tri boda iz Bratunca. Na ovoj utakmici nam mnogo toga nije išlo za rukom i u nekim sitacijama i sreća nam je okenula leđa. Vidim da se mnogo komentarišu dosuđeni kazneni udarci, ali ko je bio na utakmici zna da protivnička ekipa nije imala nikakvih primjedaba niti u ovim situacijama, niti  na cjelopkupno suđenje. Ali,  idemo dalje, moramo da se pripremamo za predstojeću  utakmicu, i psihički i fizički, da se vratimo u pravu formu i  savladamo neugodnu ekipu Šekovića. Za nas je i na ovoj, a biće i u svim narednim, veliki hendikep izostanak  povrijeđenog Smajlovića, najboljeg strijelca u ekipi. Ipak ne sumnjam da ćemo već od narednog susreta nastaviti pobjednički niz“, rekao je prvotimac Bratstva Predrag Petrović.

Bratstvo (Bratunac) – Partizan (Donja Trnova) 1:2 (0:2)

Gradski stadion u Bratuncu

Gledalaca: 100

Sudija: Bojan Bogičević (Vlasenica)

Strijelci: 0:1 M.Mihajlović u 10, 0:2 Todorović u 39, 1:2 Karić u 81. (jedanaesterac)

Žuti kartoni: Stanković, Ilić (Bratstvo), Rikić, Nikolić (Partizan)

Crveni karton: Milovanović (Partizan) u 81.

Bratstvo: Popadić, Mihajlović, Mijatović, Andrić, Petrović, Karić, Mujić, Stanković (od 46. Međo), Ilić, Sejfić, Kuljanin

Trener: Miško Kosanić

Partizan: Đokić, Blagojević, Milovanović, M.Mihajlović, Sekanić, Lazić, D.Mihajlović, Rikić, Radojčić, Nikolić (od 90. Stevanović), Todorović (od 64. Jovanović)

Trener: Velibor Vujić

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo