Sloboda da pojača trening

MRKONjIĆ GRAD-Košarkaši Mladosti, u drugom kolu Lige za opspstanak u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu iz Tuzle 102:93.Pobjeda Mladosti je zaslužena, jer su poslednjih deset minuta meča odigrali mestralno i zabilježili važnu pobjedu.Mladost ima skor od devet pobjeda, a Sloboda sedam u Ligi za opstanak .

Pitanje pobjednika rješeno je u poslednjoj četvrtini koju su košarkaši Mladosti dobili u soju korist 32:22.Taj period izabranici Gorana Sladojevića odigrali su mestralno.Do pobjede su stigli agresivnom igrom i dominacijom pod košem.

Inače, gosti su dominirali u prvom poluvremenu i do polovine treće četvrtnine kada su imali prednost od 14 poena(56:70).

Trner Mladosti Goran Sldojević zadovoljan je pobjedom koja njegovu ekipu je približila za još jedn korak bliže cilju opstanku u ligi.

-I pred ovaj meč imali smo problema sa povredama igrača.Zbog povrede leđa nije mogao da igra Sretan Knežević.Radujem se da je ekipa pokazala karakter i uspijela da se vrati u utakmicu i pobjede, mada su gosti imali prednost od 14 poena.Sve smo izdržali i odličnom igrom u završnici meča stigli do zaslužene i važne pobjede- rekao je Sladojević.

Treneru gostiju Ivanu Veliću poraz je pao teško, jer je njegova ekipa u poslednjih petnaest dana po drugi put poražena u Mrkonjić Gradu.Mada su polovinom treće četvrtnine imali prednost od 14 poena.

-Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi.Dominirali su u skoku pod obručem i mi nismo imali adekvatan odgovor na takvu igru.Ipak, pitanje pobjednika je presudilo to što smo mi izgubili dosta lopti- rekao je Velić.

U domaćem sastavu Dragan Tubak postigo je 21, a kod gostiju sa 28 poena najefikasniji je bio Marko Rikalo.