Hercegovina pregazila Drinu

U 14. kolu Prve rukometne lige RS Hercegovina je večeras u Nevesinju savladala Drinu 31:23. Susret starih rivala protekao je u potpunoj dominaciji domaćina. Nevesinjci su odigrali timski sa brzim kontranapadima, dok su gosti uglavnom igrali na centralne bekove. Hercegovina je vodila tokom čitavog susreta, a odlučujuću prednost je stekla od 20. do 25. minuta serijom od 5:0.

Nešto lošije otvaranje drugog poluvremena nevesinjska ekipa je brzo prevazišla i nije dozvolila rivalu da unese neizvjesnost u završnicu. Na večerašnjoj utakmici značajnu minutažu imali su juniori Hercegovine koji su na pravi način opravdali ukazano povjerenje. Čak devet igrača iz domaćeg tima se upisalo u strijelce, a najefikasniji je bio Čabrilo sa 10 golova. Zvorničani su iskoristili svih sedam kaznenih udaraca, a Nevesinjcima nije dosuđen nijedan sedmerac, pa ipak ovaj statistički pokazatelj nije imao nikakav uticaj na konačan rezultat.

U narednom kolu Hercegovina gostuje u Banjaluci ekipi Mladosti.

HERCEGOVINA – DRINA  31:23 (16:11)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 350. Sudije: Dejan Berjan (I.Sarajevo), Goran Ilić (Doboj). Isključenja: Hercegovina – 8 min, Drina- 4 min. Sedmerci: Hercegovina 0, Drina 7 (7).

HERCEGOVINA: Buha (1), Šarenac (3), Vujadinović (2), Čabrilo (10), Dragović (7), Kovačević (3), Stajić, Šipovac, Avdalović, Čorda. Manigoda (1), Knežević (1), Ivanović (3), Bratić, Križanović, Vučinić.

DRINA: Govedarica, Ivanović (6), Ćosić (7), Vidaković (1), Čvorić (2), Popović (1), Savić (1), Spasojević (4), Joković, Todorović (1), Marković.

Izvor: Radio Nevesinje

Hercegovina - Drina /FOTO: Radio Nevesinje