Kozara novi prvoligaš

ŽOK „Kozara“ iz Gradiške pobjednik je završnog turnira za prvaka Druge ženske lige u odbojci jer su večeras u Trebinju u finalu pobijedili OK „Panter“ iz Doboja rezultatom 3:0 i postali novi članovi Prve lige RS.

Na turniru koji se igrao u dvorani Osnovne škole „Jovan Jovanović Zmaj“ igrale su još i ekipe OK „Drina“ iz Zvornika i domaćina ŽOK „Leotar“.

U prvoj polufinalnoj utakmici OK „Panter“ je nakon neizvjesne utakmice pobijedio OK „Drina“ rezultatom 3:2 (25:19, 25:15, 18:25, 11:25, 16:14).

Dobojke su povele sa 2:0 u setovima i kad su svi mislili da je gotovo došlo je do preokreta i Zvorničanke su izjednačile na 2:2.

U petom setu srećnija i uspješnija je bila ekipa „Pantera“ i tako je ušla u finale.

Nakon ove utakmice na parket su izašle ekipe ŽOK „Leotar“ i ŽOK „Kozara“ u kome su Trebinjke izgubile 2:3 (25:21, 17:25, 25:20, 24.26, 16:18).

Utakmica je trajala 145 minuta i igralo se za svaki poen.

Prvi set domaće su dobile, ali su gošće odmah uzvratile i dobile drugi set sa 17:25. U trećem setu je opet prednost imala domaća ekipe tako da se u četvrti set ušlo sa prednošću ekipe Miša Pešića od 2:1.

U četvrtom setu viđena je dobra igra obje ekipe. Domaća ekipa je vodila gotovo tokom cijelog seta, ali ih je Kozara prestigla, tako da ovaj set dobijaju sa razlikom 24:26.

Peti, odlučujući set, donio je uzbuđenje, napetost i borbu za svaku loptu i poen. Nije bilo izgubljene lopte, djevojke su uspijevale da stignu i uhvate gotovo nemoguće lopte. U dramatičnoj završnici ekipa Kozare je dobila na razliku 16:18.

Tuga, suze i plač u redovima domaćih igračica, a suze radosnice kod gošći.

U finalnoj utakmici ŽOK „Kozara“ je lako pobijedila ekipu OK „Panter“ sa 3:0 ( 25:20, 25:22, 25:13).

Tako je ekipa ŽOK „Kozara“ izborila direktan plasman u Prvu ligu Republike Srpske, a OK „Panter“ će igrati protiv predzadnje ekipe u Prvoj ligi Republike Srpske.

Nakon turnira Mišo Pešić nije ima razloga za nezadovoljstvo, jer je prosjek njegove ekipe 2002. godište.

„Ponosan  sam na moje djevojke. Večeras su gošće imale više sreće nego mi, a ovo je veliko iskustvo za moje djevojke koje su za loptu bile od Prve lige RS“, rekao je Pešić.

Trener gostujuće ekipe Darko Sandić imao je samo riječi hvale za organizaciju turnira.

„Naša ekipa je imala više sportske sreće u polufinalnoj utakmici, a finale je bila samo nadogradnja“, kazao je Sandić.

Trebinjke ne treba da tuguju jer su pokazale da mogu i da znaju i samo je jedna lopta odlučila.

Izvor: Trebinje Live