Remi Slobode i Kalema najbolje iskoristila 13 Skojevki

digrano je svih sedam mečeva 16. kola Područne fudbalske lige Gradiška. Derbi susret ovog kola između Slobode i Kalema, jedini je meč ove runde koji je završio bez golova, a remi ova dva tima na najbolji mogući način iskoristio je lider šampionata, ekipa 13 Skojevki koja je slavila u Staroj Topoli i sada ima sedam bodova više od drugoplasirane ekipe iz Trebovljana.

Sjajna utakmica viđena je u Staroj Topoli u kojoj je posljednjeplasirana ekipa Ratara dočekala ekipu iz Grbavaca. Oko stotinjak gledalaca na stadionu Ratara već do desete minute moglo je da vidi čak tri pogotka. Prvo su gosti preko Francuza i Gavrilovića već u osmoj minuti poveli sa 2:0, da bi nakon toga fudbaler domaćih Bjelić u razmaku od 10 do 19. minute postigao dva pogotka i vratio stvari na početak. Ipak, domaći su izdržali samo pet minuta, jer je Mijatović ponovo u 24. minuti donio prednost gostima. Isti igrač je u nastavku utakmice u 77. minuti svojim drugim golom na ovoj utakmici potvrdio novu pobjedu za veliko slavlje gostujućih navijača, popularnih ''Sikiranata''.

Utakmicu sa najviše golova odigrali su Biseri i šibovski Borac, na kraju su domaći slavili rezultatom 6:2. Pored ekipe 13 Skojevki, još dva tima slavila su u gostima, i to Kozara protiv Borca, te Mladost protiv Potkozarja.

Ekipa Tamarisa nakon dva veoma neugodna poraza upisala je prvu pobjedu ovog proljeća. Golovima Miljevića i Milanovića izabranici Slobodana Keleševića slavili su protiv Sloge DIPO iz Gornjih Podgradaca. Zanimljiv duel odigrali su u Kukuljama, Mladi Krajišnik i Torpedo. Domaći su golovima Đuričića i Ostojića slavili rezultatom 2:1, a počasni pogodak za goste postigao je Kojić.