Rikić vodio Igokeu do pobjede

Košarkaši Igokee upisali su treću pobjedu u Ligi 6 za prvaka BiH. Aleksandrovčani su večeras slavili kod Sparsa, rezultatom 73-62.

Sparsi su mnogo bolje otvorili susret. Igokea je igrala loše u odbrani na startu susreta. Sparsi su kažnjavali svaki propust ''Igosa'' pa su nakon prvog perioda vodili 24-14. U drugom periodu Sparsi su imali i +13. Onda je uslijedila serija Igokee 9-0 i gosti su se vratili u meč. Ipak, Sparsi odlaze na odmor sa vodstvom 38-34.

Igokea u cijelom prvom poluvremenu nije pogodila trojku. U nastavku se to promijenilo. Prvo je Ljubičić donio Igokei preokret sa dvije trojke a onda je uslijedila serija Šibalića i njegove četiri trojke. To je sve donijelo preokret i osam poena prednosti Igokei, pred poslednjih deset minuta. U poslednjih deset minuta Igokea je rutinskom igrom privela me kraju. Na kraju su slavili sa 73-62.

Igokeu je do pobjede predvodio nevjerovatni Rikić. On je imao jednu strašnu partiju sa 20 poena i 16 skokova. Najbolji u redovima Sparsa bio je Manjgafić sa 15 poena. Ovo je bila prva pobjeda u prvom susretu Žarka Milakovića na klupi aktuelnih šampiona.

Zrinjski 74 : 67 Bosna Royal
Kakanj 80 : 71 Široki
Spars 63 : 73 Igokea