Mršav remi Borca i GOŠK-a

Fudbaleri Borca i GOŠK-a podijelili su bodove u susretu 26. kola Premijer lige BiH, remiziravši rezultatom 0:0 na Gradskom stadionu u Banja Luci.

Nakon utakmice Borca i GOŠK-a u Banja Luci, ne može se reći da je u ovoj utakmici bilo dobitnika i gubitnika, s obzirom da su oba tima dobila možda i više nego što su svojom igrom zaslužila.

U nefudbalskom ambijentu pred jako malim brojem gledalaca bilo je očito i igračima teško dati svoj maksimum, a i jedni i drugi su još uoči ove utakmice znali da su opstanak praktično osigurali i da bi tek u slučaju nevjerovatnog raspleta sezone mogli uopšte da se uključe u samu borbu za opstanak.

Stoga su prvo poluvrijeme odigrali očigledno sa povučenom ručnom kočnicom, a to se ni najmanje nije svidjelo ambicioznom treneru Banjalučana Darku Vojvodiću, koji je očito natjerao svoj tim da zaigra znatno bolje u drugom dijelu susreta.

Borac je u nastavku bio dosta bolji tim i stvarao je šanse, a prvi put je blizu gola bio u 60. minuti, kada je Kozić u dva navrata zaustavio udarce Veselinovića, a potom i Majkića.

Bila je to tek najava onoga što slijedi, s obzirom na to da su fudbaleri Borca bili motivisani pokazateljem da se zaista mogu nadigravati sa svojim protivnicima, što su ove sezone jako rijetko radili. Pokušao je nedugo nakon pokušaja Majkića i Veselinovića Puzigaća i to atraktivno, škaricama, ali nije pogodio mrežu gostiju.

Pritiskao je Borac i u nastavku meča, a Petru Iliću je nevjerovatnu šansu odbranio najbolji pojedinac utakmice Dalibor Kozić. Do kraja susreta, šansu za goste je promašio Stefan Barić, koji je šutirao preko gola sa samo pet metara. Ostalo je 0:0, a rezultat je to koji i jednima i drugima garantuje još mirniji nastavak sezone.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK