Pukla Omarska

Znatno oslabljena Omarska, doživjela je veoma težak poraz kod kuće protiv Sloge iz Srpca, čak 4-0,  a sva četiri gola su pala u drugom poluvremenu. Omarska je nastupila bez čak 6 standardnih igrača i pružila je veoma lošu partiju. To su iskoristili gosti iz Srpca, koji su bili uz sve to i veoma efikasni i nanijeli Omarskoj veoma težak poraz.

U prvom poluvremenu viđena je obostrano slaba igra. Treba izdvojiti dvije prilike za goste i jednu za Omarsku. Ipak, bilo je vidljivo da su gosti spremniji i uigraniji, a  da Omarska ne igra ni izbliza dobro kao prije sedam dana. Treba izdvojiti ružan detalj iz prvog dijela. Na svu muku domaćina, tešku povredu koljena je doživio Romanić Dejan, pa je Omarska ostala i bez njegovih usluga.

Raspad je počeo odmah na startu drugog poluvremenu. Sloga je centrirala sa desne strane u srce šesnaesterca, najbolje se u skoku snašao Novaković i pogodio za 1:0. Već u 56. minutu pogriješio je golman Drinić, nije dobro prihvatio jednu loptu, a potom je faulirao napadača Sloge. Sudija Maksimović je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač penala je bio Travar za 2:0.

Nakon toga Omarska je imala jalovu inicijativu, ali u 68. minutu gosti istrčavaju kontru, koju golom završava Kopanja i riješava utakmicu. Tačku na i stavio je Travar u 79. minutu. Šutirao je sa više od dvadeset metara, lopta je imala neobičnu putanju i završila iza leđa golmana Drinića.

Težak poraz koji Omarsku ponovo dovodi u ozbiljnu situaciju, ali očekuje se povratak većine prvotimaca i da ponovo Omarska pruža igre sa početka prvenstva. Treba reći da je na igru uticao i umor zbog stalnog igranaj u ritmu srijeda – subota, a napokon se vraćamo u redovan ritam, pa Omarska u sledećem kolu gostuje kod Ozrena u Petrovu, a Sloga dočekuje Borac iz Šamca.

Omarska – Sloga Srbac 0-4