Vlasenica ponovo na trećem mjestu regionalnog Istoka

Vlasenica je  nastavila sa dobrim igrama, sa mnogo golova, pred domaćom publikom. Vlaseničani su u 20. kolu Regionalne lige, grupa Istok, savladali Zadrugar iz Donjeg Crnjelova sa ubjedljivih  3:1.

Dvije stotine navijača na vlaseničkom  Gradskom stadionu, tokom svih 90 minuta ovog susreta, uživalo je u pravoj fudbalskoj predstavi. Domaća ekipa je od početka krenula borbeno, ali ni gosti nisu zaostajali. U 14. minutu Milovanović postiže pogodak  glavom, nakon Pejanovićevog centaršuta iz kornera,  za vođstvo Vlasenice 1:0. Tri minuta kasnije, nakon što je u kaznenom prostoru oboren  Došić, sudija Lazić je dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator sa bijele tačke  bio je Pejanović. Jedan od najmlađih igrača u sastavu domaće ekipe, Dragan Petrović,   je  na asistenciju Vuksića, u 32. minutu, još jednom zatresao mrežu Zadrugara za 3:0, rezultat sa kojim se i otišlo na odmor.  Na samom početku drugog poluvremena, gostujuća ekipa je zaprijetila preko Jokića, ali je golman Kovačević bio siguran. U nešto smirenijoj igri  nije viđeno puno šansi sve do samog finiša. U 87. minutu gosti kreću u brz napad, Jokić dodaje do Mitrovića, koji šutira pravo u ruke domaćeg golmana, kome lopta ispada i završava u mreži.

U Vlasenici ističu da je najvažnije da su se uspjeli stabilizovati nakon utakmice 19. kola, sa ekipom BSK Ledinaca, pružiti svoj maksimum i upisati tri boda, koja su ih vratila na treće mjesto na tabeli.

„Mi smo danas bilo dosta bolji na terenu, što se pokazalo još u prvom poluvremenu koje smo završili vođstvom od 3:0. U nastavak smo ušli laganije, bili smo zadovoljni rezulatom, smirili smo igru  i trudili smo se da sačuvamo ovu prednost. Pogodak smo nesrećno primili u samom finišu, zbog loše procjene našeg golmana, ali to nije ništa strašno. Dugo sam bio bez pogotka i drago mi je da sam ga konačno postigao, jer mi to mnogo znači za samopouzdanje pred naredne susrete“, kazao je Milomir Milovanović, prvotimac Vlasenice i strijelac prvog pogotka.

U Zadrugaru kažu da nisu bili opterećeni rezultatom, nego da su došli da se nadigravaju sa kvalitetnim protivnikom.

Na ovaj meč smo došli rasterećeni. Moram priznati da smo bili malo rezervisani kada smo vidjeli da su za pomoćne sudije delegirane dvije djevojke, ali sudijska trojka je odlično obavila svoj posao. U jesenjem dijelu mi smo u jednom veoma napetom meču pobijedili  Vlaseničane rezultatom 3:2, tako da su nam se danas revanširali za poraz.  Domaća ekipa je imala veću želju za pobjedom, što je i pokazala. Mi smo bili možda i previše opušteni. U sredini tabele smo, nije nam bodovni saldo najbitniji, od rezultata  nam je  bitnije da se odigra dobra utakmica. U nastavku imamo i nešto lakši raspored, tako da se nadam da ćemo  sezonu završiti negdje oko sredine, što nam je sasvim dovoljno za ostanak u Regionalnoj ligi, grupa Istok“, kazao  je Vojo Purić, direktor  Zadrugara.

Vlasenica  - Zadrugar (Donje Crnjelovo)  3:1 (3:0)

Gradski stadion u Vlasenici

Gleadlaca: 200

Sudija: Boško Lazić (Zvornik)

Strijelci: 1:0 Milovanović u 14, 2:0 Pejanović u 17 (KU), 3:0 D.Petrović u 32, 3:1 Mitrović u 87.

Žuti kartoni: D.Kovačević, M.Kovačević, Majstorović (Vlasenica), Petrović, Radić (Zadrugar)

Vlasenica:D. Kovačević, Čelić, Božić, Došić (od 37. Mijatović), G.Petrović, Milovanović, D.Petrović (od 78. Radenović), M. Kovačević, Vuksić (od 85. M.Petrović), Majstorović, Pejanović

Trener: Vladimir Janjić

Zadrugar: Pavlović, C.Petrović, Kukarić, Govedarica, Jokić, Mitrović, Mionić, Radić, D.Petrović, Zečević, Simić