Liga rekreativaca: Pobjede Dalibrana i Vodovoda u velikim derbijima, DŽabulani i Sjetlina podijelili bodove

U subotu je u SC Olimp odigrano 14. kolo Lige rekreativaca. Pretposljednje kolo regularnog dijela sezone je bilo vjerovatno najzanimljivije u ovoj godini, s obzirom da su odigrana tri velika derbija.

Dalibran je otvorio kolo velikom pobjedom nad Kafe Flamingom, zatim su DŽabulani i Sjetlina podijelili bodove, a zavjesa na subotnji program je spuštena sudarom Vodovoda 9. januar i Kafe Pavla, u kom je trijumfovala vodeća ekipa lige. To su ujedno bili i dueli ekipa koji su osigurali mjesto u plej-ofu, a za preostala dva mjesta boriće se Mobilends, Zlatno Zrno, Radis i Mi-Bones.

Djelioci pravde su bili Srđan Kusmuk i Nenad Đerić, a posljednje kolo regularnog dijela sezone će biti odigrano 15. aprila, u standardnim terminima.

Strijelci za Dalibran: Ilić Bojan 2x, Pandurević Milan 2x
Crveni karton: Samardžić Marko (Kafe Flamingo)
Igrač utakmice: Pandurević Milan (Dalibran)

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Samardžić Marko (k), Sikima Marko, Kraišnik Saša, Obradović Nemanja, Čolaković Miloš, Đerić Miroslav, Jokić Saša, Hršum Arsen, Rudić Nebojša

Dalibran: Janković Nenad, Kusmuk Đorđe, Vukadin Jovica, Samardžić Nenad, Ilić Bojan, Pandurević Milan, Vuksanović Sretko (k)

Kolo su sjajnom utakmicom otvorili Kafe Flamingo i Dalibran. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a početkom drugog Flamingosima prednost donosi Saša Kraišnik atraktivnim pogotkom glavom. Ipak, šest minuta prije kraja susreta se desio možda i ključni momenat na meču, kada crveni karton dobija kapiten Flaminga Marko Samardžić. Već u sljedećem napadu Dalibran stiže do izjednačenja, a do kraja susreta postižu još čak tri pogotka. Ovom pobjedom Dalibran se popeo na drugu poziciju na tabeli, a igrač susreta je Milan Pandurević.

DŽabulani - Sjetlina 3:3 (2:2)

Strijelci za DŽabulani: Mađarević Ognjen, Čvoro Bojan, Cicović Predrag
Strijelci za Sjetlinu: Tadić Stefan 2x, Paprica Dušan
Žuti karton: Čvoro Bojan (DŽabulani)
Igrač utakmice: Govedarica Nemanja (Džabulani)

DŽabulani: Govedarica Nemanja, Kusmuk Miljan, Čvoro Bojan, Mađarević Ognjen, Cvjetanović Bojan, Cicović Predrag (k), Pušara Miljan, Drobnjak Nikola

Sjetlina: Ikonić Slaviša, Tadić Stefan, Kusmuk Dražan, Brčkalo Bojan, Tadić Nenad, Cicović Saša, Batković Goran, Mršo Edis, Paprica Dušan, Lakić Dražen

Program je nastavljen još jednim velikim derbijem, duelom DŽabulanija i Sjetline. Dva puta je Sjetlina imala prednost, oba puta je DŽabulani uspio da se vrati, čak i da povede u drugom poluvremenu, ali Sjetlina se nije predala i golom dvije minute prije kraja meča stigla do remija. Čini se da je upravo remi najrealniji rezultat i da obje ekipe mogu biti zadovoljne prikazanim. Golgeterskim učinkom se istakao dvostruki strijelac Stefan Tadić, a igrač utakmice je golman DŽabulanija Nemanja Govedarica, koji je imao nekoliko spektakularnih intervencija.

Mi-Bones - Olimp 4:8 (2:1)

Strijelci za Mi-Bones: Savić Nebojša 3x, Guja Stanislav
Strijelci za Olimp: Knežević Nemanja 3x, Slijepčević Nemanja 3x, Zeković Nenad, Gluhović Bojan
Igrač utakmice: Knežević Nemanja (Olimp)

Mi-Bones: Skoko Milan, Delipara Srđan, Regoje Darko (k), Stanišić Milan, Savić Nebojša, Guja Stanislav, Skokić Nikola, Bajić Goran

Olimp: Kovačević Radenko, Zeković Nenad, Janković Mladen (k), Gazivoda Dušan, Knežević Nemanja, Gluhović Bojan, Slijepčević Nemanja, Tadić Srboljub

Prava goleada viđena je na susretu Mi-Bonesa i Olimpa. Mi-Bones je imao prednost od 2:1 na poluvremenu, ali u nastavku sve bolji Olimp pali motore i stiže do ubjedljive pobjede. Olimp u posljednje vrijeme igra zaista odlično ali su ostali bez šansi za plasman u plej-of, dok Mi-Bones još uvijek ima matematičke šanse. Čak tri igrača su upisala het-trik na ovom susretu, a igrač utakmice je vedeta pobjedničke ekipe Nemanja Knežević.

Strijelci za Mobilends: Čavarkapa Predrag, Jakovljević Boris
Igrač utakmice: Čavarkapa Predrag (Mobilends)

W-Win: Vuković Milan, Elez Božidar (k), Karišik Predrag, Kovačević Mladen, Vukadin Dragan, Dragaš Milan, Đokić Saša

Mobilends: Tešanović Đorđe, Kovačević Vladan, Okuka Aleksandar, Vuksanović Siniša, Čavarkapa Predrag, Štrbac Nebojša (k), Đuričić Nemanja, Jakovljević Boris

Mobilends je opravdao ulogu favorita i ubilježio pobjedu protiv W-Wina, koji se ipak pokazao kao tvrd orah. Dobro su se držali momci u crvenim dresovima, ali Mobilends stiže do pobjede u posljednjih deset minuta pogocima Predraga Čavarkape i Borisa Jakovljevića. Nakon ovog kola Mobilends drži 7. mjesto na tabeli, i imaju sve u svojim rukama pred posljednje kolo. Igrač utakmice je strijelac vodećeg pogotka za Mobilends, Predrag Čavarkapa.

Andžić - Prača 8:0 (4:0)

Strijelci za Andžić: Jokić Darko 2x, Cincar LJubiša 2x, Jovičić Željko 2x, Cicović Đorđe, Obradović Igor
Žuti karton: Simović Aleksandar (Prača)
Igrač utakmice: Cincar LJubiša (Andžić)

Andžić: Ivanović Dejan, Divljan Vukašin, Cicović Đorđe (k), Cincar LJubiša, Subotić Nemanja, Jokić Darko, Jovičić Željko, Obradović Igor

Prača: Simović Aleksandar, Lučić Srđan, Stanišić Vuko (k), Škipina Savo, Remović Vladimir, Krsmanović Predrag, Koroman Željko

Andžić je odigrao možda i svoju najbolju partiju u sezoni i torpedovao Praču sa čak osam golova razlike. Sve je momcima u žutim uniformama išlo kao po loju, već na poluvremenu su imali velika četiri gola prednosti, a u drugom periodu su nastavili u istom ritmu. Tri igrača Andžića su postigli po dva gola, a igrač utakmice je upravo jedan od njih, LJubiša Cincar.

Zlatno Zrno- Badžani 4:4 (2:3)

Strijelci za Zlatno Zrno: Gunjak Aleksandar, Minić Dragan, Maunaga Radivoje, Škipina Filip (ag)
Strijelci za Badžane: Škipina Bojan 2x, Stanković Goran, Škipina Filip
Igrač utakmice: Škipina Bojan (Badžani)

Zlatno Zrno: Gojković Milan, Maunaga Radivoje, Gunjak Aleksandar, Maunaga Dražen, Minić Dragan (k), Topalović Bojan, Andrić Goran, Pandurević Marko, Mićić Strahinja

Badžani: Minić Miloš, Škipina Filip, Ždrale Marko, Stanković Goran, Matković Pero, Škipina Bojan, Radić Saša, Veljić Dragan

Vrlo zanimljiv i pun preokreta susret su odigrali Zlatno Zrno i Badžani. Badžani su odigrali odličan meč protiv favorizovanog protivnika i čak tri puta su imali prednost od jednog pogotka. Međutim, Zlatno Zrno je uspjelo svaki put da se vrati iz mrtvih, a do pobjede su stigli nesrećnim autogolom Filipa Škipine u posljednjem minutu susreta. Imaju za čim da žale Badžani, ispustili su pobjedu u posljednjim trenucima meča. S druge strane, i Zlatno Zrno ima čim da žali, s obzirom da bi im pobjeda u ovom duelu zagarantovala plasman u plej-of. Ovako će morati da se pomuče u posljednjem kolu, a igrač utakmice je kapiten Badžana Bojan Škipina, dvostruki strijelac.

Radis - MDM 8:4 (4:3)

Strijelci za Radis: Petrović Ranko, Kaurin Vladimir 2x, Mučibabić Srđan, Vasić Mile 2x, Popović Branko, Bogdanović Aleksandar
Strijelci za MDM: Ćorluka Bojan, Petrović Bojan 2x, Gračanin Đorđe
Igrač utakmice: Petrović Ranko (Radis)

Radis: Hrkalović Igor, Popović Branko (k), Bogdanović Aleksandar, Vasić Mile, Kaurin Vladimir, Mučibabić Srđan, Bozalo Boro, Petrović Ranko

MDM: Rističević Aleksandar, Ćorluka Goran, Ćorluka Bojan, Gračanin Đorđe, Šućur Vladimir, Petrović Bojan, Vučićević Ognjen

Radis je protiv MDM-a ubilježio ubjedljivu pobjedu koja ih je ostavila u trci za plej-of. U prvom poluvremenu smo vidjeli nekoliko preokreta. Prvo je Radis imao dva gola prednosti, zatim MDM preokreće, pa onda i Radis preokreće i odlazi na odmor sa golom prednosti. U drugom poluvremenu viđena je potpuno suprota slika, gdje je Radis bio dominantan. Postigli su još četiri pogotka, zategli su odbranu, a igrač utakmice je odlični Ranko Petrović.

Vodovod 9. januar - Kafe Pavle 2:0 (0:0)

Strijelci za Vodovod 9. januar: Lackanović Đorđe, Čvoro Milan
Igrač utakmice: Lackanović Đorđe (Vodovod 9. januar)

Vodovod 9. januar: Pavlović Zoran, Blagojević Nikola, Božović Luka, Čvoro Milan, Tomović Stefan, Šehovac Duško (k), Lackanović Đorđe, Guja Branislav

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Dilberović LJubo, Živković Pero, Radić Đorđe, Koprivica Rajko (k), Zeković Vladanko, Kulašinac Vladimir

Posljednja utakmica ovog kola nam je donijela još jedan veliki derbi i trijumf Vodovoda, vodeće ekipe lige, nad Kafe Pavlom. Meč je bio izuzetno tvrd, sa malo šansi na obje strane, a 9. januar stiže do pobjede pogocima Đorđa Lackanovića i Milana Čvora u finišu meča. Upravo je odlični Đorđe Lackanović igrač utakmice, ali i najbolji igrač kola. Obje ekipe su odavno obezbijedile plasman u plej-of, gdje će nastaviti borbu za titulu šampiona.