Janja 2009 sigurno do tri boda u komšijskom derbiju

Komšijski derbi 15. kola Područne lige Semberija pripao je  ekipi OFK Janja 2009, koja je, sa ubjedljivih 4:1, savladala  FK Miloš Oblić iz  Novog Naselja Janja.

Prvi  pogodak na utakmici postižu gosti u 33. minutu, nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Sarića, što je ujedno i bio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku  dolazi do ofanzivnije igre domaće ekipe, pa u 56. minutu, nakon slobodnog udarca kojeg izvodi Krajinović, Arsenović  postiže izjednačujući pogodak. Ofanzivna igra domaćina se nastavlja, što je i urodilo plodom. Nakon jedne dobre akcije,  u šesnaestercu je oboren Salihović i sudija opravdano pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost preuzima kapiten ekipe Nuhanović i preciznim udarcem donosi svojoj ekipi prednost u 75. minutu. Deset minuta kasnije, u strijelce se upisuje i Salihović, nakon solo prodora kroz protivničku odbranu. Nuhanović, savladavši još jednom golmana Rajaka, sjajnim šutom sa preko 20 metara,   u 87. minutu  postavlja konačan rezultat sureta   OFK  Janja 2009 - FK Miloš Obilić 4:1.

U Janji 2009 ne kriju sreću zbog  prve pobjede u proljećnoj polusezoni.

„Ovo je bila veoma važna utakmica za nas i ušli smo u nju s imperativom pobjede i osvajanja prva tri boda u ovoj polusezoni. Posebno smo se spremali za ovaj susret znajući da je to derbi kola i da moramo pobijediti. Trener je od prve minute izveo najjači sastav koji je na kraju i donio sve bodove. Utakmica je bila veoma čvrsta i nakon prvog poluvremena i zaostatka za rivalom, nismo moralno poklekli, te smo, uz upute trenera i direktora kluba, ušli u drugo poluvrijeme još  jače i ofanzivnije, što je na kraju urodilo plodom i velikom pobjedom i donijelo nam prva tri boda u ovoj polusezoni. Okrećemo se sljedećoj utakmici i nadam se da ćemo nastaviti s ovakvom igrom i izboriti što bolji plasman na kraju sezone“, kazao je Mirzet Krajinović, prvotimac Janje 2009.

OFK Janja 2009 – Miloš Obilić (Novo naselje Janja) 4:1 (0:1)

Stadion: Prosjeklica, Bjeloševac

Gledalaca: 120

Sudija: Čedomić Vićić (Ugljevik)

Strijelci: 0:1 Sarić u 33, 1:1 Arsenović u 56, 1:2 Nuhanović u 75. (KU), 1:3 Salihović u 85, 1:4 Nuhanović u 87.

Žuti kartoni: Kavazović, Camić, Salihović (Janja 2009), Iljić, Trifković, Borovčanin (Miloš Obilić)

Janja 2009: Kavazović, Gazdić, Hadžić, Arsenović, Camić (od 59. Muratović), Nuhanović, Hasanović (od 82. Jakovljević), F.Hrustanović (od 46. E.Hrustanović), Salihović, Hadžihajdić, Krajinović

Trener: Mustafa Dautović

Miloš Obilić: Rajak, Blagić (od 64. Subotić), Iljić (od 56. Budeša), Trifković, Kajtaz, Borovčanin, Jovanović, Đukić, Jovišević, Sarić, Dugonjić