Kozari bod kod Krojača

U Derventi je danas odigrana utakmica 22. kola I lige Republike Srpske Tekstilac – FK Kozara koja je završila neriješenim rezultatom 0-0.

U otvorenoj igri u prvom poluvremenu Kozara je za nijansu bila bolji protivnik, ali Kremenović i Petković ne uspijevaju da materijalizuju dobru igru Kozare u Derventi.

I u drugom poluvremenu Kozara je bolji protivnik. Pokušavaju savladati golmana domaćih Mirković i Radoja ali bez uspjeha. Od 68. minuta igrač Tekstilca Brković isključen je nakon drugog žutog. Od tog trenutka domaći su se skoncentrisali samo da sačuvaju svoju mrežu, Kozara ima terensku inicijativu, a najbolju šansu da promjeni rezultat u posljednjoj minuti nakon centaršuta Kovačevića propušta Kremenović čiji šut glavom vrhovima prstiju golman domaćih Plisnić izbacuje u korner

Ovo je posljednje kolo u regularnom dijelu I lige Republike Srpske. Od ovog kola ekipe se razdvajaju u dvije lige, za prvaka (šest prvoplasiranih) i za opstanak (posljednjih šest ekipa.) i pred nama je još deset kola prvenstva. Kozara nastavlja takmičenje u ligi za opstanak.

Tekstilac (Derventa): Plisnić D., Marić D. (od 84. Vugdalić B.), Jolović D., Kovač A., Đuričić S., Brković M., Perić O., Susaković I. (od 72. Vukadinović D.), Ćorić D., Komlenović V., Simić S. (od 72. Đekić D.), trener: Stojić M., nisu igrali: Pećić D., Vukadinović D., Eminović D.,  Trivić A.

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Radoja S., Kremenović V., Mirković I., Petković Z., Stjepanović N., Petković V. (od 86. min. Džombić R.), Paštar M., trener:  Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Petrović O., Zečević M., Babić N., Aljetić B., Bubić Ž.

IZVOR: FK Kozara /FOTO:FK Kozara