Guber sigurno do tri boda

Guber je, konačno, pokazao igru po kojoj je bio prepoznatljiv u jesenjem dijelu prvenstva i zasluženo na drugom mjestu na tabeli. Srebreničani su danas u Brodcu, u 21. kolu drugoligaškog Istoka,  upisali prvu pobjedu u proljećnoj polusezoni, savladavši Jedinstvo rezultatom  1:3.

Srebreničani su od prvog trenutka pokazali da su u Brodac došli po bodove. Već u 9. minutu Đurić je odlično istrčao kontru, driblingom izbacio  štopera domaćih i rutinski savladao  golmana Gavrića za 0:1. Samo šest minuta kasnije, gosti povećavaju prednost. U strijelce se, poslije odlične akcije Gubera, upisao A. Avdić koji je, na asistenciju Đurića, smjestio loptu  u praznu mrežu domaće ekipe. Razigrani Đurić zaslužan je i za treći pogodak Srebreničana, u 38. minutu, jer je prekinuo napad domaće ekipe, centrirao do Ilića koji se odlično snalazi u šesnaestercu i volejom matira domaćeg čuvara mreže. Prvo poluvrijeme se završilo ubjedljivim vođstvom gostiju. U nastavku, Srebreničani smiruju igru, igra se najviše na sredini terena. Jedinstvo koristi jednu od rijetkih prilika da ublaži poraz u 58. minutu, kada je Mijatović, sa 19 metara, izveo odličan slobodan udarac i lopta je završila iza leđa golmana Gubera.

Adis Cibralić, predsjednik srebreničkog drugoligaša, smatra da se ekipa u ovom susretu pokazala u pravom svjetlu.

„S obzirom da je na čelo stručnog štaba, pred početak drugog dijela prvenstva, došao novi trener, logično je da je trebalo neko vrijeme da se ekipa navikne i na novi režim rada, taktiku i da se uigra. Na ruku nam nije išao ni raspored na početku proljećne polusezone, pa smo postizali nešto lošije rezultate, ako se mogu i smatrati takvim, pošto  se zna da je u našoj ligi jaka konkurencija i da ima nekoliko odličnih timova koji se bore za sami  vrh tabele. Mislim da se sada sve dovelo u red i da će u narednim mečevima doći do izražaja rad trenera Mališića, koji je odličan stručnjak u svom poslu, kao i cijele ekipe. Danas smo u Brodcu bili bez dva standarda prvotimca, Borića i Jevtića, ali pokazalo se da dobar rezultat možemo postići i oslabljeni, ali koncentrisani na igru i na uspjeh“, kazao je Cibralić.

Jedinstvo (Brodac) – Guber (Srebrenica) 1:3 (0:3)