Trnovica se učvrstila na prvom mjestu

U 21. kolu regionalnog Istoka, u komšijskom derbiju, Trnovica je minimalnim rezultatom 1:0 savladala Radnički iz Karakaja.

Veći dio utakmice igrao se na sredini terena, prvi dio pogotovo. U početku, Radnički je imao blagu inicijativu, ali poslije desetak minuta domaća ekipa je zaigrala ofanzivnije i stvorila nekoliko prilika. Najizglednije su bile u 15. minutu kada, nakon centaršuta D.Mićića, Jurošević šutira preko gola, a nešto kasnije i šutevi D. Mićića i Z.Mićića odlaze pored gola. Prelomni trenutak utakmice desio se u samom finišu prvog poluvremena, kada je, zbog nesportskog ponašanja i prigovora na odluku sudije, golman Radničkog dobio i drugi žuti karton i morao napustiti teren. Drugo poluvrijeme počinje napadima Trnovice. Gosti su se svjesno povukli i čekali na priliku iz  kontri. Poslije nekoliko propuštenih šansi, u 65. minutu domaća ekipa dolazi do vođstva. Poslije dobrog centaršuta Maksimovića, Tanacković je bio najbolji u skoku i smjestio loptu u mrežu Radničkog. Do kraja susreta, na obje strane se igralo jako i defanzivno, bez nekih izglednih prilika, tako da je rezultat ostao nepromijenjen.

Sa  nova tri boda Trnovica se učvrstila na čelu tabele Regionalne lige, grupa Istok.

„Znali smo da nam ovaj meč neće biti nimalo lak, jer komšijski derbiji za igrače imaju veći značaj od drugih prvenstvenih utakmica - tu se igra za prestiž. I sam broj navijača na tribinama pokazuje koliku je važnost ovaj susret imao. Poslije ove utakmice i uknjižena sva tri boda, rasterećeni smo, jer sada prvom pratiocu bježimo pet bodova. Ipak, opuštanja nema, jer nas očekuje teško gostovanje u Šekovićima, koji se nalaze u nezavidnoj situaciji, ali kao i uvijek, mi ćemo ići da igramo dobar fudbal i da se nadigravamo, a to mora donijeti rezultat“, smatra Oliver Savić, golman Trnovice.

Trnovica – Radnički (Karakaj) 1:0 (0:0)