Odluka na Romaniji

Košarkaši Borca savladali su sinoć u dvorani Borik ekipu Sokoca rezultatom 76:69 u drugoj utakmici polufinala plej-ofa za šampiona Republike Srpske i izjednačili rezultat u seriji, te će o učesniku finala odlučiti treći meč, koji je zakazan za srijedu, 18. april, u 20 časova u sportskoj dvorani na Sokocu. Drugi učesnik finalne serije takođe će biti poznat nakon trećeg duela: Bratunac je proteklog vikenda pred domaćom publikom savladao ekipu Leotara rezultatom 80:63, pa će se treća utakmica odigrati takođe u srijedu, u dvorani Miloš Mrdić u Trebinju sa početkom u 19:30 časova.

Nakon što je prvi desetominutni kvartal protekao u izjednačenoj igri, izabranici Marka Taušana su na perfektan način otvorili drugi period: za nešto više od tri minuta, napravljena je serija 15:0, uz tri trojke (dvije Dejana Barbareza i jedna Vanje Samardžića), pa je prednost crveno-plavih iznosila 16 poena (33:17). Pri plusu od 13 koševa se otišlo na 15-minutnu pauzu (42:29), većim dijelom treće dionice poentersko odstojanje između dva tima je takođe bilo dvocifreno, dok je posljednji period počeo trojkom Srđana Lončara za 63:51.

Došlo je, onda, do pada u igri košarkaša Borca: puna četiri minuta lopta nije prošla kroz obruč gostujućeg tima, koji je novonastalu situaciju iskoristio i trojkom Nemanje Okiljevića polovinom ove četvrtine došao do izjednačenja (63:63). Uslijedila je, u narednim minutima, rovovska bitka za svaki poen, a dileme oko ishoda otklonjene su trojkom Andreja Mikeša za 75:69 na 40 sekundi do kraja utakmice.

Najbolju partiju u Borčevom taboru pružio je Jovica Kecman sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 14 uhvaćenih lopti. Srđan Lončar je postigao tri poena manje i zabilježio 9 skokova, Nebojša Nikolić je upisao 13 uz 8 skokova, dok je Dejan Barbarez postigao 11. U ekipi Sokoca Nemanja Okiljević je zabilježio 18 poena, kapiten Nemanja Pečenica 13, Igor Đerić 12, a Miljan Pajić 11 poena.

BORAC – SOKOLAC 76:69 (18:17, 24:12, 18:22, 16:18)

dvorana: Borik, gledalaca: 200, sudije: Goran Stojančević, Dejan Brestovac i Jelena Dejanović.

BORAC: Nikolić 13, Barbarez 11, P. Lončar 6, Kecman 17, S. Lončar 14, Aničić, Samardžić 3, Stupar 3, Lakić, Ćulum, Mikeš 9, Omerkadić. Trener: Marko Taušan.

SOKOLAC: Pečenica 13, Radović 2, Đerić 12, Okiljević 18, Ašanin 8, Babović, Pavlović 5, Šalić, Koprivica, Pajić 11. Trener: Igor Krsmanović.

(borac-sport, foto: borac-sport)