Slavija nezasluženo poražena od Vogošće

Rukometaši Slavije poraženi su večeras u svojoj dvorani 26:24 od jedne od najboljih ekipa Bosne i Hercegovine, Vogošće, 26:24.

Po svemu viđenom Sokolovi su i više nego zaslužili pobjedu u ovom meču, ali na kraju ipak nešto slabije izdanje i jako čudan sudijski kriterij kako se bližio meč kraju kumuju ovom porazu domaće ekipe.

Slavija je odlično igrala prvo poluvrijeme. Nošeni fantastičnim Milošem Močevićem na golu i njegovih 12 odbrana u prvom poluvremenu, te odličnim navijanjem pune dvorane u Istočnom Sarajevu Slavija konstantno drži prednost, te limitira jednu od najboljih bosanskoherceovačkih ekipa na svega osam golova u prvih 25 minuta ove igre. Uspjeli su poslije tajm auta gosti da se vrate, ali dvije dobre odbrane Miloša Močevića, te dva brza pogotka Borisa Vuletića odvedu Slaviju na novih 4 razlike, 15:11, sa kojima se i odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti, te brzo uspjevaju da istope prednost Sokolova i priđu na gol razlike “Sokolovima”, međutim nova fenomenalna odbrana Miloša Močevića, petnaesta u meču, i gol Dragana Tošića, vraćaju Slaviju na +3, 18:15.

Uspjela je Vogošća u 43. minutu da stigne do dugo željenog poravnanja u ovom meču, 19:19, a onda u finišu da preokrene i stigne do vodstva. Nosio ih je fenomenalni Haseljić, a uz to Slavija promašuje nekoliko vezanih šuteva, sedmerac Lukete ostaje na prečki Vogošćinog gola, te u posljednjih pet ulaze sa dva gola prednosti, 23:21.

Da se nisu ovakvom otporu favorizovani Vogošćani nadali u Istočnom Sarajevu potvrđuje I velika nervoza koju su ispoljavali kako se bližio kraj meča. Sve su više ulazili u verbalnu raspravu, kako sa sudijama, tako I sa domaćim igračima.

Uspio je Mladen Vukadin da smanji na 24:23, ali onda sudije dosuđuju jedan diskutabilan sedmerac gostima, kojeg koristi Čičkušić i odvodi Vogošćane ponovo na dva razlike, 25:23. Novim golom Dragan Tošić sa svoje neprirodne pozicije lijevog krila vraća jedan gol zaostatka Sokolovima, no poslije novih odbrana Haseljića na šuteve Tošića I Čelice postalo je jasno da će Vogošća slaviti pobjedu, i to konačnim rezultatom 26:24.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Benjamin Čičkušić sa šest pogodaka, dok je kod domaćih Boris Vuletić postigao isto toliko pogodaka.

RK SLAVIJA - RK VOGOŠĆA 24:26 (15:11)