EL: Fener rutinski savladao Baskoniju

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Baskoniju sa 82-73 i poveli su sa 1-0 u četvrtfinalu.

Fener je jako dobro otvorio meč. Veoma čvrsta igra u odbrani i dobra igra u napadu, donijali im je dvocifrenu prednost već u prvom periodu. U drugom periodu su igrali još bolje a Baskonija nikako nije mogla da odgovori na Fenerovu čvestu igru. Do poluvremena, Fener je uvećao vodstvo i na odmor odlazi sa +17.

U trećem periodu Fener je održavao prednost. Djelovalo je da do kraja susreta neće imati problema. Međutim, zaredala je serija trojki košarkaša Baskonije koji su prišli na -10. U završnici trećeg perioda Gudurić pogađa izuzetno težak šut na istku napada i donosi +13 svojoj ekipi pred poslednjih deset minuta. Iako je Baskonija prijetila u par navrata, nije imala snage za potpuni preokret. Fener je na kraju slavio ali su se gosti časno borili i dali svoj maksimum.

Vanamejker je predvodio Fener sa 16 poena dok je Slukas imao 10 poena i 11 asistencija. Šengelija je bio najbolji kod gostiju sa 16 poena.