Liga rekreativaca: Mobilends i Radis posljednji učesnici plej-ofa

U nedjelju je utakmicama 15. kola u SC Olimp okončan regularni dio sezone u Ligi rekreativaca. Posljednje kolo nam je donijelo kišu golova i odgovor na pitanje ko će biti posljednja dva učesnika plej-ofa.

Prije ovog kola poznato je bilo šest učesnika plej-ofa, a pobjedama u ovom kolu su im se pridružili Mobilends i Radis. U igri je bila još i ekipa Zlatnog Zrna, ali se oni nisu pojavili pa je njihov neodigrani susret sa Dalibranom registrovan službenim rezultatom.

Pred početak plej-ofa i plej-auta prave se nove tabele. Svim ekipama iz plej-ofa se oduzima onoliko bodova koliko ima osmoplasirani (u ovom slučaju Radis-21), a ekipama iz plej-auta se oduzima bodovni saldo posljednjeplasirane ekipe (W-Win-7).

U sedam odigranih utakmica u ovom kolu postignuto je ukupno čak 50 pogodaka, a sudije su bili Srđan Kusmuk i Aleksandar skoko.

Prvo kolo post-sezone će biti na programu sljedeće nedjelje, 22. aprila, u standardnim terminima.

Rezultati 15. kola:

Olimp - W-Win 7:2

MDM - Vodovod 9. januar 1:5
Badžani - Radis 4:6
Dalibran - Zlatno Zrno 5:0 (službeni rezultat)

Strijelci za W-Win: Pržulj Radomir, Vukadin Dragan
Igrač utakmice: Knežević Nemanja (Olimp)

Olimp: Kovačević Mladenko, Zeković Nenad, Knežević Nemanja, Gluhović Bojan, Kovačević Janko, Petrović Radislav, Slijepčević Nemanja, Janković Mladen (k), Tadić Srboljub

W-Win: Vukadin Dragan (k), Karišik Siniša, Pržulj Radomir, Dragaš Milan, Karišik Predrag, Ivanović Velimir

Olimp je još jednom potvrdio da je u odličnoj formi ubjedljivom pobjedom nad W-Winom. Pobjeda Olimpa ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje, a W-Win će imati priliku da im se revanšira, s obzirom da obje ekipe nastavljaju sezonu u plej-autu. Čak pet postignutih pogodaka je Nemanji Kneževiću zasluženo donijelo zvanje najboljeg igrača utakmice.

MDM - Vodovod 9. januar 1:5 (0:2)

Strijelac za MDM: Ćorluka Goran
Strijelci za Vodovod 9. januar: Lackanović Đorđe, Blagojević Nikola 2x, Tomović Stefan, Guja Branislav
Igrač utakmice: Blagojević Nikola (Vodovod 9. januar)

MDM: Rističević Aleksandar, Rebrinović Nenad, Ćorluka Bojan (k), Ćorluka Goran, Petrović Bojan, Gavrilović Nemanja, Jokić Janko, Pandurević Nemanja

Vodovod 9. januar: Pavlović Zoran, Tomović Stefan, Palamar Boris, Božović Luka, Guja Branislav, Šehovac Duško (k), Blagojević Nikola, Lackanović Đorđe

Vodovod je opravdao ulogu favorita i rutinski došao do pobjede protiv MDM-a. Već na poluvremenu su imali dva gola prednosti, a u drugom su rutinski priveli posao kraju. Vodovod kreće u plej-of sa velikom bodovnom prednošću u odnosu na najbliže pratioce, a kako igraju tokom čitave sezone biće pravo čudo da im neko pomrsi račune. Sa druge strane, MDM će nastaviti takmičenje u plej-autu, a MVP ovog susreta je vedeta Vodovoda Nikola Blagojević, strijelac dva pogotka.

Badžani - Radis 4:6 (3:4)

Strijelci za Badžane: Ždrale Marko 2x, Pelemiš Ivan, Škipina Bojan
Strijelci za Radis: Popović Branko 3x, Petrović Ranko, Vasić Mile, Bozalo Boro
Žuti kartoni: Ždrale Marko, Pelemiš Ivan (Badžani), Popović Branko (Radis)

Badžani: Veljović Danilo, Škipina Bojan (k), Hršum Dejan, Stanković Goran, Matković Pero, Ždrale Marko, Pelemiš Ivan, Minić Miloš

Radis: Hrkalović Igor, Bozalo Boro, Bogdanović Aleksandar, Mučibabić Srđan, Ivanović Blaško, Popović Branko (k), Vasić Mile, Petrović Ranko

Najzanimljiviju utakmicu ovog kola su odigrali Badžani i Radis. Radisu je gorilo pod nogama, a pobjedom su obezbijedili plasman u plej-of. Badžani su još jednom pokazali da im je forma u usponu, odigrali su dobar meč protiv izuzetno motivisanog protivnika, ali nisu uspjeli da dođu do bodova. U prvom poluvremenu su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu, a Radis na odmor odlazi sa golom prednosti. Već u prvim minutima Radis postiže još dva pogotka, Badžani ubrzo smanjuju na 4:5, ali nisu imali snage u završnici da dođu do izjednačenja. Radis je potvrdio pobjedu šestim golom dvije minute prije kraja susreta, a igrač susreta i igrač kola je sjajni kapiten pobjedničke ekipe Branko Popović, strijelac tri pogotka.

Dalibran: Janković Nenad, Grubačić Đorđe, Simić Goran, Bjelica Dragan, Vukadin Jovica, Samardžić Nenad, Ilić Bojan (k)

Ekipa Zlatnog Zrna se nije pojavila, pa je utakmica registrovana službenim rezultatom u korist Dalibrana.

Mobilends - Kafe Flamingo 3:1 (2:0)

Strijelci za Mobilends: Kovačević Vladan, Jakovljević Boris, Lazarević Miroslav
Strijelac za Kafe Flamingo: Rudić Nebojša
Žuti karton: Obradović Nemanja (Kafe Flamingo)
Igrač utakmice: Lazarević Miroslav (Mobilends)

Mobilends: Tešanović Đorđe, Đuričić Nemanja, Kovačević Vladan, Okuka Aleksandar, Lazarević Miroslav, Štrbac Nebojša (k), Jakovljević Boris, Vuksanović Siniša

Kafe Flamingo: Đukić Đorđe, Sikima Marko, Rudić Nebojša, Obradović Nemanja, Kraišnik Saša, Aleksić Veljko (k), Čolaković Miloš, Hršum Arsen

Mobilends je pobjedom nad Kafe Flamingom došao do plasmana u plej-of. Pokazali su momci u plavim dresovima da se odlično nose s pritiskom, a stigli su do dva gola prednosti već u uvodnim minutima susreta. U drugom poluvremenu je Mobilends zaigrao nešto opreznije, a gol Nebojše Rudića donosi smanjenje rezultata i neizvjesnost pred finiš susreta. Ipak, Miroslav Lazarević stavlja tačku na ovaj susret golom minut prije kraja, a upravo je on i najbolji igrač utakmice.

Kafe Pavle - Andžić 5:2 (1:0)

Strijelci za Kafe Pavle: Radić Đorđe 2x, Dilberović LJubo 2x,  Živković Petar
Strijelci za Andžić: Obradović Igor, Cicović Rajko
Igrač utakmice: Dilberović LJubo (Kafe Pavle)

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Radić Đorđe, Dilberović LJubo, Sukara Damjan, Zeković Vladanko, Živković Petar, Kulašinac Vladimir (k)

Andžić: Ivanović Dean, Obradović Igor, Cicović Đorđe (k), Subotić Nemanja, Cicović Rajko, Jokić Darko, Jovičić Željko

Kafe Pavle je opravdao ulogu favorita protiv Andžića i upisao novu pobjedu. Prvo poluvrijeme je bilo donekle neizvjesno, a na odmor Pavle odlazi sa golom prednosti. Ipak, u drugom poluvremenu pale motore i stižu do ubjedljive pobjede. Po dva gola su postigli Đorđe Radić i LJubo Dilberović, a upravo je pomenuti Dilberović igrač utakmice.

Sjetlina - Mi-Bones 1:5 (1:1)

Strijelac za Sjetlinu: Batković Goran
Strijelci za Mi-Bones: Savić Nebojša, Delipara Srđan 2x, Guja Stanislav, Regoje Darko
Igrač utakmice: Delipara Srđan (Mi-Bones)

Sjetlina: Ikonić Slaviša, Batković Goran, Tadić Stefan, Kusmuk Dražan, Brčkalo Bojan, Tadić Nenad, Cicović Saša (k), Lakić Dražen, Čavarkapa Vladimir

Mi-Bones: Plakalović Miroslav, Savić Nebojša, Golijanin Siniša, Skoko Milan, Stanišić Milan, Regoje Darko (k), Guja Stanislav, Delipara Srđan

Najveć iznenađenje u ovom kolu je priredio Mi-Bones pobjedom nad Sjetlinom. Sjetlina je čak prva došla do prednosti, ali Mi-Bones stiže ubrzo do izjednačenja. Sa rezultatom 1:1 se odlazi na poluvrijeme, a u drugom poluvremenu Mi-Bones igra kao preporođen i sa četiri pogotka u razmaku od 11 minuta stiže do ubjedljive pobjede. Ima Mi-Bones da žali, s obzirom da im je plej-of izmakao za bod. Igrač utakmice je dvostruki strijelac Srđan Delipara, a najbolji golman kola je čuvar mreže pobjedničke ekipe Miroslav Plakalović.

Prača - DŽabulani 3:5 (2:2)

Strijelci za Praču: Remović Vladimir, Dragutinović Đorđe 2x
Strijelci za DŽabulani: Cicović Predrag 3x, Mađarević Ognjen 2x

Žuti kartoni: Cvjetanović Bojan, Kusmuk Miljan (DŽabulani)
Igrač utakmice: Cicović Predrag (DŽabulani)

Prača: Ždrale Radovan, Dragutinović Đorđe, Remović Vladimir, Stanišić Vuko (k), Krsmanović Predrag, Koroman Željko

DŽabulani: Govedarica Nemanja (k), Kusmuk Miljan, Mađarević Ognjen, Pušara Miljan, Cicović Predrag, Cvjetanović Bojan

U posljednjem susretu kola DŽabulani je savladao Praču teže nego što se očekivalo. Već u uvodnim minutima susreta DŽabulani postiže dva pogotka, a Prača uspijeva da stigne do izjednačenja do kraja poluvremena. U prvom minutu drugog DŽabulani opet stiže do prednosti, Prača ubrzo opet poravnava, a u finišu susreta aktuelni šampion postiže još dva pogotka i stiže do pobjede. Igrač utakmice je vedeta DŽabulanija Predrag Cicović strijelac tri pogotka.