Tango u teškom meču poražen na Grbavici

Futsaleri Željezničara savladali su večeras na svom parketu Tango sa 2:0 u prvom meču 20. kola Premijer lige BiH.

Već u trećoj minuti susreta Anes Džafo je pogodio mrežu Ristivojevića i doveo svoj tim u vodstvo. Kada se očekivala možda i goleada, dogodilo se upravo suprotno i gledala se jedna tvrda utakmica do kraja.

Obje ekipe su imale svoje šanse. Željezničar je bio bolji u prvom dijelu, ali je i Tango prijetio, dok je u drugom poluvremenu Tango preuzeo više inicijativu, više prijetio, ali je i Željezničar bio opasan, no golmani Edo Demirović na jednoj i Milenko Ristivojević na drugoj strani bili sjajni.

Imao je Tango sredinom drugog poluvremena dvije velike šanse da stignu do poravnanja. Prvo je praktično i jedinu grešku domaćeg golmana uspjela odbrana Željezničara da ispravi, a onda je i Nermin Jusić pogodio stativu.

Zatim je Nikola Šarović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, ali je Tango uspio da se odbrani sa igračem manje, da bi taman nakon što je istekla ta kazna Željezničar dobio crveni karton. Pocrvenio je Mirza Ajanović, a to je ujedno bio i šesti kumulativni prekršaj na šest minuta do kraja utakmice. Loptu je uzeo Nermin Jusić, ali i šutirao preko gola.

Kao što nije uspio ni Željezničar da pogodi sa igračem više, tako je i Tango propustio ogromnu šansu za poravnanje, a odmah nakon toga i domaći propuštaju veliku šansu. Anes Džafo je pogodio stativu.

U samom finišu meča Tango je krenuo sa viškom u polju kako bi probao stići do pogotka, no pogriješili su, a to je iskoristio Nedžad Hodžić i golom sa svoje polovine postavio konačan rezultat ove utakmice, Željezničar-Tango 2:0, koja Plave ostavlja u trci za opstanak u premijerligaškom društvu.

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar