Krupa udaljila Željezničar od prve pozicije

Armin Herić/FK Željezničar

Fudbaleri Krupe su u šestom kolu doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine pobijedili Željezničar sa 2:0 i tako nakon prethodne sezone ponovo udaljili Plave od titule

Podsjetimo, prethodne sezone Željezničaru je trebala pobjeda na ovom istom terenu za potvrdu titule prvaka naše zemlje, no bilo je 1:1, te je titula na kraju otišla u ruke mostarskog Zrinjskog koji je danas pobijedio Radnik u Bijeljini sa 2:1, pa tako u posljednja četiri kola ulazi sa tri boda više od sarajevskog sastava.

U trećoj minuti Ubiparip je loše šutirao da bi četiri minute kasnije Vukotić šutirao glavom veoma dobro, no lopta je otišla preko gola Kjosevskog. Vranješ je u desetoj minuti šutirao, ali bez opasnosti po gol Kutića.

Moglo je biti opasno pred golom Željezničara u 14. minuti susreta. Nikolić je ubacio sa lijeve strane, a na putu ka golu lopta nije nikoga dirala, no na sreću Kjosevskog završila je pored njegovog gola.

Tri minute kasnije Marjanović je šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali preko gola da bi u 21. minuti Željezničar imao veliku šansu. Poslije kornera, Graovac je sjajno šutirao, ali je Nikodijević sa gol linije izbacio loptu u igru.

Pet minuta kasnije Fajić je iz slobodnjaka loše šutirao, a četiri minute nakon toga Marjanović je izašao sam ispred Kjosevskog koji je odbranio njegov udarac. Period dobre igre, Krupa je iskoristila u 31. minuti utakmice kada je Fajić pogodio za vodstvo domaćih.

U 57. minuti Krupa je udvostručila prednost. Vranješ je katastrofalno pogriješio, lopta je došla do Marjanovića koji je matirao Kjosevskog za novi gol domaćih da bi u 68. minuti Dujaković šutirao preko gola.

Blagojević je u 72. minuti susreta dobro šutirao, no pored gola što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, te je Krupa savladala Željezničar rezultatom 2:0.

Stadion: Gradski stadion. Gledatelja: 1.000. Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad). Žuti kartoni: Marjanović (Krupa). Strijelci: 1:0 Fajić (31), 2:0 Marjanović (57).

Krupa: Kutić, Makitan, Dujaković (73. Galešić), Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Nikolić, Balabanović, Aleksić, Fajić (91. Redžić), Marjanović (58. Maksimović). Trener: Sloboda Starčević.

Željezničar: Kjosevski, Graovac, Bogičević, Osmanković, Mehremić, Blagojević, Hajdarević (56. Ramović), Vranješ, Zakarić, Zajmović, Ubiparip (69. Kajkut). Trener: Admir Adžem.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK