Humani Brođani

U okviru 19. kola Regionalne lige grupa Centar, u Brodu, pred oko 100-tinjak ljubitelja fudbala odigran je meč izmedju OFK  Polet 1926 i FK Crvena Zvijezda iz Obudovca. Polet je počeo  sa pritiskom od samoga početka utakmice.  su se šanse pred golom gostiju,  ali bez učinka sve do 33. minute kada jednu dobru dubinsku loptu prihvata Saša Ignjatić i sa nekih 16 metara matira golma.Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugih 45 minuta domaćin  ulazi sa dvije  promjene. To je urodilo plodom odmah, te Ignjatic u 48. i 49. minuti povisu je na 3:0.

Nije se dugo čekalo na naredni  gol, te već u 53. minuti Dino Malkić povisuje na 4:0, posle dobre timske akcije. U 57. minuti vec je 5:0, opet Ignjatić koji u istoj minuti napušta meč i mjenja ga Milan Stjepanović.

Domaći su stvarali šansu za šansom . U 76. minuti Stjepanović povisuje na 6:0, a  80. minuti odlični Malkić poslije  dobrog solo prodora zabija za 7:0.

Na 8:0 povisuje Džabić  iz slobodnog udarca sa lijeve strane i "skida pauka".

Konačnih 9:0 postavlja Stjepanović svojom drugim golom na meču.

Treba se istaci da je u ovom susretu  pokazano 3 zuta kartona , ali da je utakmica prošla u fer i korektnoj igri. Ovaj susret  je imao  i drugu stranu. Sav prihod od prodatih ulaznica. donacija  navijača i premije domaćih igrača otišao je  za liječenje mlade sugradjanke Željane Ristić.

Polet je i dalje na vrhu trećeligaškog karavana i za vikend ga ocekuje meč u Pridjelu. Gosti nastavljaju borbu za opstanak. Moramo istaći jos da je vodeći strelac lige Saša Ignjatic (1996) sa skorom od 20 golova iz 17 utakmica.

OFK Polet 1926: Blagojević, Vujić, Lucanovic, A.Kujundžić ,Ždrnja ,D.Kujundžiš, Marjanović ,Milošević (c), Pejčić ,Malkić,Milićeviš. Igrali još : Stjepanović, Pivaš,Cvetković

Sloga: Huseljiž ,E.Hadzidedić, Zolotić, S.Zulfić ,Bikić , Karić, F.Zulfić ,Pavlović,Gerusi,E.Zulfić,M.Hadžidedić.  Igrali jos: Stanić , S.Zulfić

6 Hajduk 19 8 4 7 28
7 Mineral 19 8 2 9 26