EL: Žalgiris na pobjedu od Beograda

Košarkaši Žalgirisa savladali su Olimpijakos sa 80-60 i poveli su sa 2-1 u seriji.

Prvi period bio je izuzetno izjednačen. Žalgiris je imao prednost ali su se gosti držali. Nakon prvog perioda bilo je 21-19 za Žalgiris. U drugom periodu domaći su zaigrali mnogo bolje. U odbrani su bili dobri a napad je funkcionisao sjajno. Gosti iz Pireja nisu imali odgovor na ovakvu igru Žalgirisa, pa domaći na odmor odlaze sa 11 poena prednosti.

Drugo poluvrijeme bilo je veoma čvrsto i odbrane su dominirale. U trećem periodu  Žalgiris je sveo svog rivala na 14 poena. Takvom igrom dolaze do +17, pred odlučujućih deset minuta. Poslednji period bio je negledljiv i sa malo poena. Žalgiris je bez problema sačuvao svoju prednost i na kraju su rutinski došli do pobjede.

Žalgiris je do pobjede predvodio Dejvis sa 18 poena, Jankunas je dodao 13 a naš Micić je imao osam poena i šest asistencija  Kod Olimpijakosa najbolji je bio Spanulis sa 14 poena ali je imao loše procente šuta.