Tabanci sigurni protiv Jasenice

Tabanci su,  u 13. kolu Područne lige Birač, upisali još jednu pobjedu koja ih trenutno dovela na prvo mjesto na tabeli.

Jasenica je iznenenadila favorizovanog protivnika pogotkom već u 3. minutu, kada je L. Mićić vješto prošao zadnju liniju odbrane Tabanaca i smjestio loptu iza leđa golmana Stanojevića. Rano vođstvo domaće ekipe nije demoralisalo goste, već naprotiv, redaju šansu za šansom, ali Novaković, Lučić i Milić su neprecizni.  U 27.minutu, nakon dobrog centaršuta I.Markovića sa desne strane, Lučić loptu šalje  u mrežu  Jasenice, međutim, glavni sudija Spasojević pokazuje na ofsajd poziciju. Do izjednačenja Tabanci stižu u 32. minutu nakon solo prodora i udarca Lučića. A u finišu prvog dijela viđen je potpuni prekret. U 44. minutu defanzivac Krstić je dijagonalom pronašao Markovića, koji je odlično prihvatio loptu i ušao u šesnaesterac domaćih, te rutinski savladao golmana Matića. Drugo poluvrijeme obilježila je borbena igra obje ekipe i mnogo šansi na obje strane.  Do prednosti od 1:3 Tabanci dolaze u 72. minutu nakon što je, na Novakovićevu asistenciju, mrežu Jasenice zatresao Milić. U 82. minutu, poslije greške odbrane Tabanaca, L. Mićić postiže svoj drugi pogodak i daje nadu Jasenici da bi moglo doći do iznenađenja. Međutim, u narednih desetak minuta odbrana Tabanaca je odlično reagovala i sačuvala svoj gol, tako da je ovaj susret završen rezultatom 2:3.

U timu Tabanaca kažu da ih ova pobjeda dovodi bliže cilju – ulasku u društvo regionalaca sa Istoka.

„I u ovom susretu opravdali smo ulogu favorita. Rano smo primili gol, ali smo  nakon toga u potpunosti preuzeli igru i stalno atakovali na gol Jasenice, što je rezultiralo preokretom rezultata već u finišu prvog poluvremena. Sve do kraja utakmice smo kontrolisali igru, a domaća ekipa pokušavala iz kontre ugroziti naš gol,  dugim loptama iz svoje zadnje linije. Pred sami kraj, poslije primljenog drugog pogotka, imali smo jedan kiks koji su domaći pokušali iskoristiti, ali rezultat je ostao nepromijenjen i upisali smo sva tri boda. Sudijska trojka je odlično sudila ovu utakmicu, a obje ekipe su su odigrale fer i korektno“, kazao je Rajo Novaković, trener Tabanaca.

Jasenica – Tabanci 2:3 (1:2)

Stadion Trnovica

Gledalaca: 30

Sudija: Milan Spasojević (Zvornik)

Strijelci: 1:0 L.Mićić u 3, 1:1 Lučić u 32, 1:2 D.Marković u 45, 1:3 Milić u 70, 2:3 L. Mićić u 82.

Žuti kartoni: Perić, Mićić, Đokić, Tešić (Jasenica)

Jasenica: Matić, N.Mićić, Đokić, Perić (od 61. Lazarević), L.Mićić, Simić, Ristanović (od 56. Tešić), Stojanović,  Savić, Bogićević (od 73. Todić), Radovanović

Tabanci: Stanojević, I.Marković, Krstić, D.Marković (od 87. Klještan), Krnjić, Lučić, Jokić, Tomić,  Milić (od 83. Gajić), Novaković, Jović

Trener: Rajo Novaković