Vlasenica i Bratstvo podijelili bodove

Jedan od najzanimljivijih mečeva 22. kola regionalnog Istoka sigurno  je bio derbi  na Gradskom stadionu u Vlasenici, gdje je trećeplasirana domaća ekipa dočekala doskorašnjeg lidera, drugoplasirano Bratstvo iz Bratunca. Susret je, nakon velike borbe i preokreta, završen podjelom bodova i rezultatom 3:3.

Od samog početka obje ekipe su zaigrale borbeno i ofanzivno.  U 12. minutu, nakon odlične akcije Kuljanina po desnoj strani, koji je uposlio  Mujića u šesnaestercu, a ovaj mu uputio povratnu loptu, Kuljanin šuta prema golu,  pored stative nalazi Petrović koji je samo prislonio loptu u mrežu, za vođstvo Bratstva  0:1. U 28. minutu, poslije centaršuta  Pejanovića, u gužvi se dobro snašao Mijatović  i postiže pogodak  za 1:1. Samo šest minuta kasnije, još jedna odlična akcija tandema Kuljanin – Petrović, nakon koje se „sedmica“ Bratstva  još jednom upisuje u listu strijelaca, za rezultat 1:2, kojim je završeno prvo poluvrijeme. U drugom dijelu domaća ekipa propušta nekoliko izglednih prilika, što Bratunčani kažnjavaju u 75. minutu, kada je Petrović i treći put zatresao mrežu domaćih,  lobovavši golmana D.Kovačevića. Iako se učinilo da gosti sa sobom sigurno odnose sva tri boda, u posljednjih deset minuta dolazi do preokreta. U 81. minutu Vlaseničani kreću u akciju po desnoj strani, G. Petrović ubacuje loptu u šesnaest  metara, a u gužvi  se najbolje snalazi najmlađi igrač domaće ekipe D. Petrović i šalje loptu u nebranjeni dio mreže za 2:3. Tačku na ovaj susret stavio je kapiten N.Kovačević  koji kreće u solo akciju, sam prolazi dva čuvara i šalje loptu u gornji desni ugao nemoćnog  golmana gostiju za izjednačenje i podjelu bodova.

Bratunčanima su, uz  osvojeni bod, i ostali rezultati 22. kola išli na ruku, pa su se približili lideru Trnovici na četiri boda, dok  je Vlasenici podjela bodova donijela pad na pet mjesto.

Predrag Petrović, strijelac sva tri pogotka za Bratstvo, ističe da su s obzirom na borbu koja je vođena, zadovoljni rezultatom.

„Iako smo imali ubjedljivo vođstvo, u posljednjih desetak minuta pali smo, što je protivnik iskoristio i došao do izjednačenja. Sve u svemu,  s obzirom da smo igrali bez povrijeđenih Karića i Smajlovića,  treba da budemo zadovoljni ovim rezultatom. Najbitnije je da ne gubimo bodove i da se približavamo Trnovici, i nadam se da ćemo  već od sljedećeg susreta nastavti pobjednički niz i  uskoro se   vratiti na čelo tabele“, kaže Petrović.

Trener Vlasenice Vladimir Janjić kaže da su zadovoljni, jer su od izgubljene utakmice  uspjeli doći do boda.

„Derbi kola je sigurno opravdao sva očekivanja publike, koja je u velikom broju bila na tribinama Gradskog stadiona. Moram reći da nisam bio zadovoljan izdanjem svojih igrača u prvom poluvremenu, ali kad je sve izgledalo gotovo i potonulo, nekim premještanjem igrača u zadnjoj liniji, u samom finišu, uspjeli smo preokrenuti rezultat i doći do boda. S obzirom da smo remizirali i u prvom susretu, u Bratuncu, mislim da je ovo realan rezultat za prikazanu igru, ali i duel dvije odlične ekipe.  Ovo je prvi remi na našem terenu u ovoj sezoni, ali bitno je da iz Vlasenice nisu odnesena sva tri boda“, kaže Janjić.

FK Bratstvo, Bratunac

Vlasenica – Bratstvo (Bratunac)  3:3 (1:2)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 100

Sudija: Stefan Đukić (Bijeljina)

Žuti kartoni: Mihajlović, Mijatović, Avramović,  Međo (Bratstvo)

Crveni karton: Milovan Kovačević  (Vlasenica) u 90.

Strijelci: 0:1 Petrović u 12, 1:1 Mijatović u 28, 1:2 Petrović u 34, 1:3 Petrović u 75, 2:3 D.Petrović u 81, 3:3 N.Kovačević u 88.

Vlasenica: D.Kovačević, N.Kovačević, Mijatović, Čelić, Pejanović, G.Petrović, Vuksić, Došić  (od 59. Radenović), Majstorović, M.Kovačević, D.Petrović

Trener: Vladimir Janjić

Bratstvo: Milinković, Mihajlović (od 35. Avramović), Mijatović, Andrić, Petrović, Mujić, Ilić, Stanojević (od 90. Milosavljević), Sejfić, Kuljanin (od 76. Međo), Smajlović

Trener: Miško Kosanić

Igrač utakmice: Predrag Petrović (Bratstvo)