Barsa se nije ponovila

Fudbaleri Liverpula pridružili su se Reala u finalu Lige šampiona.

“Redsi” su večeras poraženi od Rome u Italiji 4:2, ali su zahvaljujući trijumfu 5:2 iz prve utakmice došli u situaciju da se bore za prestižni trofej.

Nije bilo neizvjesnosti u Rimu jer je Liverpul na poluvremenu vodio 2:1 i kontrolisao situaciju na terenu.

Već na startu je grešku Naingolana iskoristio Firmino da savlada Alisona, ali je ubrzo domaći tim izjednačio poslije karambola pred golom Karijusa i autogola Milnera.

Ipak, u 25. minutu Vajnaldum je kaznio lošu reakciju Džeka i čini se da je tada Roma potpisala kapitulaciju.

Utisak je da su u nastavku “redsi” željeli samo da meč privedu kraju, dok je Roma zaigrala za čast i uspjela da preokrene.

Najprije je Džeko poslije odbijene lopte nakon udarca El Šaravija doveo domaće u vođstvo.

U završnici je Naingolan u 86. dao sjajan gol sa preko 25 metara, dok je u posljednjem minutu sudijske nadoknade Belgijanac iz penala postavio konačan rezultat.

“Vučici” za utjehu ostaje činjenica da su postali prva ekipa koja je ove sezone pobijedila Liverpul u Ligi šampiona.

Sa druge strane, Klopova ekipa će se 26. maja u Kijevu protiv Reala boriti za šestu titulu prvaka Evrope u klupskoj istoriji.

Roma – Liverpul 4:2
Milner 15 (a.g), Džeko 52, Naingolan 86, 90. – Mane 9, Vajnaldum 25.