Gosti devastirali Želju

DOBOJ – U veoma korektnoj i na momente zanimljivoj fudbalskoj predstavi puleni Nikole Nikića zasluženo su savladali podmladjeni sastav dobojskih plavih. Sam rezultat može da zavara one koji nisu prisustvovali ovom susretu jer mladi fudbaleri trenera Djurdjevića pokazali su želju i volju za što boljom igrom i rezultatom ali kvalitetniji sastav Šamčana ipak je trijumfovao.

Gosti su poveli već u 7. minutu golom Milana Simeunovića, koji je još dva puta savladao mladog čuvara mreže Željezničara Jovanovića u 38. i 77. minutu kao i Igor Cvijanović autogolom u 58. minutu.

Ono što posebno ohrabruje jeste činjenica da su u ekipi domaćina bila osmorica fudbalera do 21 godine a to znači da igrom koju su pokazali čine okosnicu ekipe za narednu sezonu.

Gosti iz Šamca pružili su solidnu partiju, ali njihova pobjeda mogla je biti i ubjedljivija da supojednici u odlučujućim trenucina bili koncentrisaniji.

ŽELJEZNIČAR-BORAC 0:5 (0:3)

Strijelci: 0:1 Simeunović 7, 0:2 Dujmušić 11, 0:3 Simeunović 38, 0:4 Cvijanović (autogol9 58 , 0:5 Simeunović 77. minutu. Stadion : „17. april“. Gledalaca 100. Sudija: Bojan Vujanović (Gradiška) 8,5. Pomoćnici: V. Gigović (Gradiška) i G. Dukić (Srbac). Žuti kartoni: Cvijanović, Subašić, Miljić (Željezničar), Galešić, Zurapović i Josipović(Borac).

ŽELJEZNIČAR: Jovanović 6,5, , I. Cvijanović 6,5, Mitrović 7, Šarčević 6, Nedić 6, Subašić 6, Miljić 6,5, Bešlagić6, Čakarević 6,5, Jaćimović 6, Blagojević 6.

BORAC: Rakić 7, Čeliković 7, Ignjatović 7, Galešić 7,5, Dujmušić 7,5 (od 46. n: Josipović 7), Simeunović 8, Ćosović 7 (od 58. Kalabić 7), Miuličrvić 7 (od 58. Pavlović 7), Maksimović 7, Maslić 7, Zurapović 7.
Igrač utakmice : Milan Simeunović (Borac).

Sloga(T) 0 : 4 Alfa Modriča
Dubrave 1 : 0 Proleter
BSK 2 : 2 Omarska
Željezničar 0 : 5 Borac
Mladost 1 : 1 Laktaši