U finalu LŠ četiri srpske odbojkašice i jedan trener

Odbojkašice „Albe Blaj“ i „Vakifbanka“ igraće u finalu Lige šampiona, dok će se „Galatasaraj“ i „Imko Volej“ boriti za treće mjesto.

Milena Rašić protiv Tijane Malešević, Nataše Krsmanović, Aleksandre Crnčević i Darka Zakoča za titulu prvaka Evrope u Bukureštu.  Tim „Vakifbanka“ savladao je u polufinalu, italijanski klub, „Imko Volej“ sa 3:2 (25:22, 25:21, 17:25, 15:25, 16:14). Nakon prva dva seta djelovalo je da će tim iz Turske veoma lako doći do finala, ali „Imko Volej“ se nije predavao i ubjedljivo je osvojio naredna dva seta. U odlučujućem setu vodili su sa 12:9, ali šampionke Turske su preokrenule i stigle do pobjede. Najefikasnija na meču bila Samanta Fabris sa 28 poena, Kimberli Hil je osvojila 18, a Laura Melandri 10, dok je kod pobjednika Ting Žu imala 24, Loneke Slojtes 16, a Milena Rašić 13 poena.

U drugom polufinalu slavio je domaći tim predvođen srpskim trenerom i odbojkašicama. „Alba Blaj“ je sa 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:22) savladala ekipu „Galatasaraja“. Turski tim je osvojio prvi set, no nakon toga ekipa Darka Zakoča je preuzela kontrolu nad utakmicom i tako se plasirala u finale. Najefikasnija je bila Kleger Abel sa 28 poena, Nataša Krsmanović je osvojila 10, Crnčević je imala osam poena, a Malešević  pet. Na drugoj strani Rabadžijeva je imala 19 poena, a Sinead Džek 11.