Juniori Slavije stigli nadomak plej ofa za Premijer ligu

Juniori Slavije savladali su danas u Istočnom Sarajevu Sutjesku sa 3:0 u utakmici 19. kola Omladinske lige BiH grupa Centar A.

Ovo je važna pobjeda izabranika Branislava Berjana jer su pobjedom pobjegli na tri boda svome današnjem rivalu. S obzirom na to da u ovoj grupi Omladinske lige igraju samo dva tima iz Republike Srpske bolji od njih će ići na završnicu gdje će boriti za ulazak u Premijer ligu BiH za juniore.

Juniore je do pobjede vodio Luka Milisavljević. Mladi napadač je iskoristio dvije odlične lopte iz sredine, izašao dva puta sam na golmana gostiju Radovića i lako pogodio za vodstvo od 2:0. Imali su domaći i još nekoliko šansi da pogode mrežu u prvom poluvremenu, dok su gosti, koji su u Istočno Sarajevo došli sa svega jedanaest igrača imali problema zbog povrede Stefana Simovića, koji je ranije napustio igru, pa su morali sa desetoricom, a bolestan je bio i defanzivac Vide Ivanović. U nastavku susreta Slavija postiže još jedan pogodak. Pogodio je Lav Stevanović za konačnih 3:0.

Slavija sada ima 15 bodova i nalazi se na osmom mjestu, dok je Sutjeska 11. sa 12 osvojenih bodova, a do kraja su još tri kola.

Kadeti Slavije i Sutjeske su odigrali nerješeno 2:2. Oba gola za domaće postigao je Dejan Bjeloš, dok su za goste pogađali Dejan Davidović i Nikola Šupić.

SLAVIJA - SUTJESKA 3:0 (2:0) JUNIORI