Žerićevi “rudari” gaze: Podrinje (J) – Rudar Prijedor 0:4 (0:2)

Stadion: Podrinja iz Janje. Gledalaca: 250. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Strijecli: 0:1 Ćatić (6), 0:2 Jakupović (22), 0:3 Jaćimović (54), 0:4 Šakić (81). Žuti kartoni: Đurić, Berbić (Podrinje), Ćatić, Lolić, Jakupović (Rudar Prijedor).
PODRINjE (J): Đurić, Berbić, Jusufović, Redžić (od 61. Mulamustafić), Đokić, Vujić, Pavić (od 46. Hadžić), Arnautović, Došlo (od 72. Barjaktarević), Lazić, Karjašević. Trener: Senad Hadžić.
RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Jakupović, Lolić (od 61. Jandrić), Vojinović, Pekija (od 72. No. Petrović), Jaćimović, Gavranović, Ćatić (od 64. Šakić), Marić, Dekić, Davidović. Trener: Nedžad Žerić.
Nedžad Žerić je preporodio “rudare”, ne samo na domaćim već i na gostujućim utakmicama. Prijedorčani su deklasirali Podrinje u Janji sa 4:0, a pravo ohrabrenje da je otkriven pravi ubojiti arsenal u napadu jer su sve golove postigli različiti igrači kojima je novi šef struke očigledno “našao žicu” i postavio ih na prava mjesta što nije bio slučaj ranije kod Zlatka Jelisavca, gdje je sve bilo tromo i neefikasno.
Već poslije prvih 45 minuta bilo je jasno da bodovi putuju u Krajinu, u Grad na Sani jer su gosti vodili sa 2:0 golovima Ervina Ćatića i Demira Jakupovića. U nastavku Prijedorčani su nastavili sa napadima i još dva puta matirali golmana Podrinja Savu Đurića i ovjerili sjajnu pobjedu. Međutim, nova sudijska lakrdija, ovaj put u Etno selu Stanišići sve vuiše udaljava “rudare” od šampionske krune, koju doduše, gube između ostalog i zbog prethodnog trenerskog tandema Zlatko Jelisavac-Saša Keranović, kao i uspavane uprave u kojoj pojedinci predstavljaju fudbalsko oličenje Prijedora i fudbalske organizacije Republike Srpske.
Ono što je jasno ovi igrači znaju, umiju, hoće, mogu i žele, ali do dolaska Nedžada Žerića su u svlačionici imali teror. Sada imaju fudbalsku slobodu i čovjeka stručnih i jasnih vizija i pogleda. Međutim, izgleda da je sve kasno jer je sve uvezano… Do kraja!