Veterani Crvene zvezde uveličali jubilej Famosa

Veterani FK Crvena zvezda uveličali su jubilej, 50 godina postojanja FK Famos/Bratstvo Vojkovići.

Nekadašnji asovi ovog kluba, Zdravko Borovnica, Miloš Šestić, Mile Jovin, Sanibal Orahovac, Ognjen Koroman, Vladimir Tintor, Jovan Kule Aćimović i drugi došli su u Vojkoviće kako bi zajedno sa njihovim današnjim domaćinom obilježili 50 godina postojanja kluba iz Vojkovića.

U sastavu veterana Crvene zvezde s brojem devet utakmicu je počeo Marinko Božović, načelnik Istočne Ilidže i predsjednik FK Famos, a na terenu je proveo desetak minuta. Zamijenio ga je Sanibal Orahovac, koji je u 12. minutu doveo zvezdaše do prednosti od 1:0. Inače, prije utakmice Marinko Božović je u svom kabinetu ugostio današnje goste iz Beograda.

Imao je Famos dobru priliku u 18. minutu, kada je sjajan šut Bojana Draškića odbranio golman Stefan Radulović. Gosti su uduplali prednost u 27. minutu golom Vladimira Tintora.

Tintor je danas bio raspoložen u napadu, pa je u 50. minutu odveo Zvezdu na nedostižnih 3:0, a šest minuta kasnije pogodio je za het-trik.

Počasni pogodak za domaće postigao je Bojan Jamina u 76. minutu iz penala.

Utakmici je prisustvovao veliki broj navijača i simpatizera ova dva kluba, a poseban štimung utakmici dale su najvatrenije pristalice crveno-belih, Delije Sarajevo.
FOTO GALERIJA

VETERANI FAMOS – VETERANI CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Orahovac (12), 0:2 Tintor (27), 0:3 Tintor (50), 0:4 Tintor (56), 1:4 Jamina (76). Stadion: SC Famos. Gledalaca: 1.000. Sudija: Risto Trivun. Pomoćnici: Dalibor Drašković i Slavko Marjanović. Četvrti sudija: Slobodan Mičić. Žuti karton: Dragan Bjelica (Veterani Famos).

VETERANI FAMOS: Dobro Skakavac, Slaviša Đerić, Srđan Lubura, Pero Sikimić, Dragan Lubura, Novak Močević, Željko Lučić, Ljubiša Šešlija, Slaviša Avlijaš, Dragan Bjelica, Radenko Lučić. Igrali su još: Goran Gvozdić, Bojan Jamina, Nevenko Samardžija, Vito Trapara, Željko Papaz, Bojan Draškić, Slaviša Močević, Dragan Lučić, Vladimir Drinjak, Mitar Golijanin, Dragomir Đajić. Šef stručnog štaba: Duško Petrović. Trener:  Mirko Šešlija. Predstavnik: Radenko Šehovac. Ljekar: Ratomir Golijanin. Fizioterapeut: Andrej Kovačević.

VETERANI CRVENA ZVEZDA: Stefan Radulović, Miloš Vasiljević, Branko Nikolić, Slaviša Čula, Nenad Đorđević, Zdravko Borovnica, Dragan Stevović, Slavoljub Janković, Ognjen Koroman, Marinko Božović, Vladimir Tintor. Igrali su još: Sanibal Orahovac, Zoran Nikolić, Borivoje Dabić, Petar Gukić, Ljuban Milosavljević, Jovan Krnješevac, Milan Đaković. Šef stručnog štaba: Jovan Aćimović. Predstavnik: Branimir Kantar. Ljekar: Ranko Todorović.