Slavija: Butorović, Milenković, N. Pušara, Popovac, Bojanić, Hasković, Milisavljević, Taušan, Antić, Lalović, A. Pušara. Na klupi: Nedžibović, Popović, Muharemović, Parađina, Škrba, Baričanin, Minić. Trener: Goran Simić.

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Bajić, Mahmutović, Krajišnik, Huseinbašić, Zlatković, Mazić, Asentić, Makarić, Tripković. Na klupi: Erić, Musić, Guzijan, Rakić, Stanić, Samardžić, Filipović. Trener: Miodrag Pantelić.

Kozara Gradiška - Napredak Donji Šepak 1:1 ( 1:0) KRAJ

Gradiška. Gradski stadion. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš).

Kozara:Ilić, Petrović, Kovačević, Raspudić, Petrović (u- 21) , Radoja, Kremenović, Mirković, Babić, Stjepanović, Petković. Na klupi: Bojanić, Mirjanić, Zečević, Petković, Aljetić, Bubić, Paštar. Trener: Vule Trivunović.

Napredak: Arnautović, Sladoje, Lukić, Jevtić, Mijailović, biberdžić, Zekić, Mitrović, Jovbanović, Zerić, Matić. Na klupi: Trifković, Petrović, Milošević, Stojanović, Marić, Maksimović. Trener: Dragan Alempić.

Sloboda Mrkonjić Grad - Sloga Doboj 1:1 (1:1) KRAJ

Mrkonjić Grad. Stadion: Luke. Sudija: Bojan Panić ( Prijedor).

Sloboda :Modić, Jekić, Anđelić, Lazendić, Savanović, Gračanin, Maksimović, Peno, Perović, Malinović, Stijepić. Na klupi: kovačević, Topić, Đukarić, Antić, Vučković, Stamenković, Crnomarković.Trener: Čedomir Ćulum.

Sloga: Matović, Janković, Hadžimujić, Gravrić, Lukić, Blagojević, Ivešić, Čebić, Hozić, Aličić, Ristić. Na klupi:Jupić, Andrić, Subašić, Ilić, Todić, Grahovac. Trener: Danimir Mikanović.

Treća utakmica ove lige odigrana je juče. Željezničar Sport tim iz Banjaluke bio je bolji od Sutjeske iz Foče i golovima Krunića i Bosančića slavio trijumf od 2:0. Pratite i danas naš tekstualni prenos mečeva Prve lige Republike Srpske.

POČELE UTAKMICE:

Istočno Sarajevo. Susret počeo minutim ćutanja. Na taj način su s eigrači i navijači Slavije i Zvijezde 09 oprostili od Rajka Ešpeka Tupe, nekadašnjeg golmana Slavije. Nastradao je u saobraćajnoj nesreći.

Goooooooooo. Samo što je počeo meč Zvijezda 09 je povela. U strelce se upsiao Luka Asentić. Igrao se 2. minut.

Gradiška: U Gradišci je počela utakmica 6. kola Lige za ostanak FK Kozara – Napredak (Donji Šepak).

Derventa: Nema golova i dalje je 0:0.

Gradiška:  Prvih deset minuta se igra pretežno na sredini, bez većih šansi. Gosti zasada otvoreno .13. Pokušaj Radoje iz slobodnog udarca sa dvadeset metara, ali preko gola.

I. Sarajevo. Žute kartone dobili golman Butorović (Slavija) i Hueinbašić (Zvijezda 09). Odmah nakon toga kartone dobili Lalović (Slvaija), Makarić (Zvijezda). Nervozna i na momnte gruba igra. Vrlo naelektrisana atmosfera.

Gradiška: 16. Odlična akcija Kozare, Petrović sam pred golmana, ali pomoćni sudija sa zakašnjenjem signalizira ofsajd.

I. Sarajevo. Žuti karton Marko Milenković (Slavija).

Gooooooooooool.Derventa: 0 1 , gol za goste postigao je u 21. minuti  Lolić.

I. Sarajevo. Lalović sam pred golmanom Lakićem, ali šalje loptu visoko pšreko gola.

Gradiška: Gooooooooooool. 25. minut, Petrović mlađi prolazi sa lijeve strane, skroz do korner zastavice, centriraa, Kremenović glavom spušta za Radoju koji matora Arnautovića za 1-0

I. Sarajevo. Izašao Makarić u Zvijezdi 09, ušao Stanić.

Gradiška: 29. Petković centriraa sa desna, ali Petrović mlađi ne stiže zahvatiti loptu glavom, odmah zatim proigra anje Mirkovića za Petković koji ovaj ne stiže.

I. Sarajevo. Mahmutović istrčao kontru. Izašao sam pred Butorovića,ali se odlučio na dribling i lopta mu bjećži u stranu, pa šansa odlazi u nepovrat.

Odmah u kontri 39. minutu Antić je tukao,a golman Lakić odbranio. Odbijenu loptu u gol šalje Hasković ,a Lakić hvata.

Gradiška: 35. Kremenović sa desne strane centriraa po zemlji, Babić mlađi šutira sa deset metara, golman jedva brani.

I. Sarajevo. Luka Miliavljević postiće gol,a sudija ga je opravdano poništio zbog prethodene igre rukom.

Gradiška: 40. Radoja iz slobodnjaka pored gola.

Mrkonjić Grad. Gollllllllllllll. Sloboda vodi golom Savanovića.

I. Sarajevo. Gollllllllllllllllll. U poslednjoj sekundi, Krajišnik sa 15 metara pogađa desni ugao Slavijinog gola.

Gooooooooooooooool. Ivešić poravnao u Mrkonjić gradu na 1:1.

Počelo drugo poluvrijeme.

I. Sarajevo. Sjajnu priliku imao Slađan Antić,a loptu ispred mreže Lakića vadi Delimir Bajić.

Gradiška: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice 6. kola Lige za ostanak FK Kozara – Napredak (Donji Šepak). Od 25. minuta golom Siniše Radoje FK Kozara vodi sa 1-0.

I. Sarajevo: Dobru priliku propustio Nemanja Pušara. Ostalo je Slavija - Zvijezda 0:2.

Derventa: Rudar i dalje vodi 0:1..

Gooooooooooooooo. Derventa: Rudar Prijedor postiže drugi gol . Strelac Jakupović. Tekstilac Kort - Rudar Prijedor 0:2.

Gradiška: 52. Kontra Kozare, Kremenović za Radoju, ovaj pokušava Lobo ati golmana Napredka sa trideset metara, ali lopta zamalo preko gola.

I. Sarajevo: Zvijezda 09 sigurnom igrom čuva stečenu prednost.

Gradiška. 60. minut, šut Stjepanovića poslije prodora sa desne strane, jako ali pored gola.

I. Sarajevo. Sjajnu loptu primio je Huseinbašić, pronašao ga je pasom od 50 metara Krajišnik,a Huseinbšaić tuče sjano u prečku.

I. Sarajevo: Dobar udarac Parađine.Lopta ide preko prečke Lakića.

Gradiška: 67. Stjepanović za Petkoviću u šesnaest, odbrana u zadnjem trenutku izbacuje u korner, nakon kornera Raspudić glavom, golman brani

I. Sarajevo. Dobru priliku propustio Tripković. Pokušao da dribla golmana. Ovdje je odavno sve rješeno. Zvijezda čuva rezultat,a Slavija nema snage da nešto promijeni.

I. Sarajevo. Ubacivanje lopte sa lijeve strane,a Asentić sam i matira Butorovića.