Milići nastavili pobjednički pohod

Milići u proljećnoj polusezoni nastavljaju sa rušenjem barijera. Oni su u 27. kolu Regionalne lige, grupa Istok, prvi put na svom terenu, nakon mnogo utakmica u kojima je Lokanj odnosio bodove sa Supač polja, savladali dugogodišnjeg rivala  i to sa ubjedljivih 3:0. Pored toga, uspjeli su osmi put u ovoj polusezoni  sve bodove ostaviti u Supač polju, dok je  Đorđićeva mreža  deseti put u proljećnom dijelu ostala mirna.

Iako se po samom početku to nije moglo naslutiti, susret je rezultatski riješen već u prvom poluvremenu. U prvih nekoliko minuta na terenu nije viđeno značajno. Domaća ekipa je imala blagu incijativu, ali se igralo na sredini terena, ispitujući snage.  U 8. minutu, nakon dugog napada, Ružičić  dobija loptu na sredini i šutira, ona se odbija prema Marinkoviću koji sam izlazi na golmana i postiže prvi pogodak za domaći tim. Rano vođstvo kao da je opustilo Milićane koji su u ovu utakmicu ušli pod pritiskom da upišu još jednu pobjedu u nizu i učvrste se u sredini tabele, što im je i bio  cilj od početka drugog dijela prvenstva. Od destog minuta redali su se ziceri i propuštene šanse Marinkovića, Bačića i Jovanovića. Kao što obično biva, to je moglo skupo da košta domaće. Nakon jednog kornera lopta pada na gol liniju, golman Đorđić krajnjim naporom uspijeva da je odbije, ali na sreću Milićana, gosti se ne snalaze u gužvi koja je nastala, pa Marković uspijeva da je odbije ka sredini i otkloni opasnost. Kasnije se ispostavilo da je to bila i  jedina izgledna šansa Lokanja. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, sedamnaestogodišnji  Sušić, nakon dobrog  prodora Jovanovića po desnoj strani i centaršuta, prihvata loptu  na drugoj stativi i lagano je plasira iza leđa golmana Mićića, za vođstvo od 2:0.  Nije se dugo čekalo na treći pogodak. Minut kasnije, u kaznenom prostoru gostujući igrač B.Janković ruši mladog Bačića, za šta sudija Mitrović dosuđuje najstrožu kaznu. Za kazneni udarac se pripremio Ružičić koji, u dogovoru sa Marinkovićem, samo malo pomjera loptu sa bijele tačke naprijed,  a najbolji strijelac ekipe iz Milića natrčava i šalje je u mrežu za 3:0, što će se kasnije ispostaviti i kao konačni rezultat susreta. U drugom poluvremenu domaća ekipa je  kontrolisala igru i utakmicu, konstantno imala loptu u svom posjedu, stvarala prilike, ali su golgeteri zatajli. Pred kraj susreta gosti su imali jednu priliku da bar smanje rezultat, kada nakon  kornera gostiju mladi Sušić igra rukom i sudija drugi put na ovom meču pokazuje na bijelu tačku. Sigurni Đorđić  je odbranio i još jednom sačuvao mrežu bez primljenog pogotka. U posljednjim sekundama Stojanović dobija loptu sa lijevog krila na osam metara od gola domaćih, ali nespretno reaguje, i propušta priliku da postigne bar počasni pogodak za Lokanj.

Milićani ne kriju zadovoljstvo zbog nastavka uspješne proljećne serije.

Kao što smo i očekivali, bila je ovo jedna fer, korektna i zanimljiva utakmica između dvije ekipe koje se odlično poznaju i poštuju. Drago nam je da smo napokon prekinuli tradicionalno lošu rezultatsku seriju protiv Lokanja i što smo, napokon, došli do željenog cilja,  a to je opstanak u društvu regionalaca. Iako smo bili oslabljeni neigranjem pet  standardnih igrača, zamjene koje je šef stručnog štaba izveo na teren odigrale su veoma dobru utakmicu, da se ti izostanci i nisu toliko osjetili. Zahvaljujemo se ekipi Lokanja na dugogodišnjem prijateljstvu i korektnosti i nadamo se da će kolektiv kao što su oni što prije vratiti se u naš rang takmičenja, gdje im je sigurno i mjesto, što igrački tako i kadrovski i organizaciono. Mi se okrećemo preostalim utakmicama, da što uspješnije sezonu privedemo kraju“, kazao je  Bojan Dragić, štoper Milića.

Milići – Lokanj 3:0 (3:0)