Birač preko Osmaka u Regionalnu ligu

Utakmica 17. kola Područne lige Birač, između Birča i Borca iz Osmaka, iako završena rezultatom 2:2 i  podjelom bodova riješila je i pitanje novog člana Regionalne lige, grupa Istok. Ekipa iz Dervente, koja je kolo prije završetka prvenstva u ovoj ligi, odmakla 4 boda od drugoplasiranih Tabanaca, novi je regionalac.

Susret  između lidera, domaćeg Birča, i trećeplasiranog Borca iz Osmaka, bio je važan za obje ekipe, tako  da se od  samog  pocetka  osjetila nervoza i napetost u oba tabora. Poslije početnog ispitivanja, gosti  dolaze do vođstva  u 11. minutu, kada je brzi kontranapad završen pogotkom Jezdića. Domaća ekipa kao da se tek  tad probudila i polako preuzima terensku inicijativu. Osam minuta prije kraja  prvog dijela Dervenćani kreću u napad. Bajić proigrava Golića koji šalje loptu  Đuriću, a on koristi grešku štopera Borca i  poravnava rezultat na 1:1.  Drugo poluvrijeme obilježila je agresivna i ofanzivna igra Birča. U 56. minutu, nakon što je Jezdić u kaznenom  prostoru oborio Dukića, sudija pokazuje na bijelu tačku, sa koje je precizan bio Drmonjić, za vođstvo domaćih od 2:1. Dvadeset minuta kasnije,  Đukanović je još jednom dosudio kazneni udarac, ovog puta za ekipu iz Osmaka, nakon što je Drmonjić u duelu sa Stevanovićem napravio prekršaj u kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Cakor, koji je ovim pogotkom izjednačio rezultat i obezbijedio podjelu bodova.

U klubu iz Dervente počelo je slavlje zbog plasmana u društvo regionalaca sa Istoka.

„S obzirom na važnost današnje utakmice,  naš  tim je igrao sa imperativom  da ne smije doživjeti poraz, što smo, na sreću, i uspjeli. Sa  ovim  bodom ostvaren je cilj,  a to je povratak  u Regionalnu ligu,  grupa Istok,  u kojoj smo bili prethodnih nekoliko godina.  Ovo će biti veliki motiv za sve u Birču, kako igrače,  tako i članove uprave,  da unaprijedimo rad kluba,  a samim tim i nastavimo aktivnosti na poboljšanju  infrastrukture,  kako bismo  poboljšali uslove za nastup u višem rangu takmičenja. Čestitam igračima i stručnom štabu na igrama koje su pružili tokom ove sezone, na borbenosti, upornosti i istrajnosti, a posebnu zahvalnost dugujemo našim navijačima koji su nas zdušno bodrili  na svim utakmicama na domaćem terenu, a oni najvatreniji  nas pratili i na gostovanjima“, kazao je Milivoje Petrović, predsjednik Birča.

FK Birač, Derventa

Birač (Derventa) – Borac (Osmaci) 2:2 (1:1)

Stadion: Ivanpolje

Gledalaca: 100

Sudija: Predrag Đukanović (Milići)

Strijelci: 0:1 Jezdić u 11, 1:1 Đurić u 37, 2:1 Drmonjić u 56. (KU), 2:2 Cakor u 77. (KU)

Žuti kartoni: Đurić, Majstorović (Birač),

Birač: Tešić, M.Simić, Trišić (od 46. Ml.Simić), Dukić, Golić, Obradović (od 53. Stjepanović), Zekić (od 25. Majstorović), Drmonjić, Bajić, Đurić, Mišić

Trener: Radenko Borić

Borac: Andrić,R. Stuparević, Ćirković, Petrović, Mikić, Alibašić (od 82. Eleković), Popović, Cakor, Jezdić, T.Stuparević, Stevanović

Igrač utakmice: Miroslav Đurić (Birač)

Polet 5 : 0 Budućnost
Tabanci 6 : 0 Birač
Borac 1 : 3 Branjevo