NBA: Nevjerovatni Lebron odveo Kavse do 2-2

Košarkaši Klivlend Kavalirsa savladali su Boston sa 111-102 i tako su došli do 2-2 u finalu Istoka.

Kavsi su ponovo sjajno otvorili susret. Sjajna igra u odbrani i nepogrešiv napad, donio je na startu meča dvocifrenu prednost Kavsima. Nakon prvog perioda imali su 16 poena prednosti. U drugom periodu, Boston je našao napadački ritam. Međutim, nisu mogli da odbrane ništa pa nisu mnogo dobili iz tog dobrog napada. Na poluvremenu je Klivlend vodio sa 68-53 i djelovalo je da sigurno idu ka pobjedi.

U nastavku smo gledali mnogo neefikasniji meč. Boston je pojačao igru u defanzivi. Međutim, nisu na  pravi način to koristili. Treći period jesu dobili sa 23-21 ali Kavsi su sa +13 ušli u poslednji period. Pokušavao je Boston da se vrati u meč ali prave šanse nisu imali i Kavsi su na kraju slavili.

Do pobjede Kavse predvodio je magični LeBron, koji je imao 44 poena a 14 je dodao Korver. Najbolji u redovima Bostona bio je Braun sa 25 poena, Tejtum je dodao 17 poena a Rozir je dodao 16 poena i 11 asistencija.

Naredni meč igra se u Bostonu u noći sa srijede na četvrtak.