Budućnost nedostižna za Guber

Budućnost je u 27. kolu Druge lige, grupa Istok, na stadionu u Pilici, ubjedljivim porazom  4:1,  poslala srebrenički Guber na deseto mjesto na tabeli.

Domaća ekipa je na samom početku preuzela terensku inicijativu i do vođstva od 1:0 dolazi već u 7. minutu, kada  kreće u akciju po desnoj strani, D.Marković upošljava Lupića, kojeg Jašarević ruši u šesnaestercu  i sudija Aćimović pokazuje na bijelu tačku. Najbolji strijelac Budućnosti, Krezović, bio je siguran realizator kaznenog udarca.  Samo dva minuta kasnije, poslije centaršuta iz kornera, Ćirković izbija loptu,  na nju natrčava Milošević i sa dvadesetak metara pogađa za 2:0. Do trećeg pogotka Budućnost dolazi u 30. minutu, nakon odlične akcije veznog reda,  kada Pajić spaja sa golom Vasiljevića, koji iskusno, iskosa sa lijeve strane pogađa drugi ugao mreže Srebreničana. Na odmor se otišlo, a da ekipa iz Srebrenice nijednom nije ozbiljnije zaprijetila čuvaru mreže Radiću. Poslije visokog rezultata kojim je završen prvi dio susreta, domaća ekipa u drugo poluvrijeme ulazi opuštenije, što Guber koristi  i odličnu akciju u 60. minutu kruniše  pogotkom. Napad je krenuo po lijevoj strani, Janjić je odigrao preciznu dugu loptu na Đurića, koji je primio, prošao dva protivnička igrača, gurnuo loptu u šesnaseterac, a na nju je natrčao Jevtić i sa dvanaest metara savladao golmana Budućnosti. Konačni rezultat meča  postavljen je petnaest minuta kasnije,  kada Lazarević prodire po lijevoj strani, centaršut na Krezovića, koji loptu prima između dva protivnička igrača i postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici,za 4:1.

Budućnost je, sa nova tri boda, na četvrtom mjestu na tabeli, iza Leotara, sa kojim ima isti broj bodova.

„Odigrali smo odličnu utakmicu i zadovoljan sam i igrom i rezultatom. Na ovom meču, kao rijetko kada u ovoj sezoni, bili smo kompletni.  Rano smo poveli i tokom cijelog susreta kontrolisali igru, tako da pobjednik nijednog trenutka nije doveden u pitanje. Svojim igračima bih čestitao na prikazanoj igri i ubjedljivoj pobjedi, a gostima na fer i korektnoj igri“, kazao je Siniša Obrenović, trener Budućnosti.

U Guberu nisu očekivali ovako visok poraz.

„Pred ovaj susret smo imali problem sa igračkim kadrom i u Pilicu smo otišli sa 11 igrača. Prvo poluvrijeme smo odigrali veoma loše, dok smo u drugom bili znatno bolji. Držali smo pozicije onako kako smo se dogovorili u poluvremenu, počeli stvarati šanse, postigli pogodak. Do kraja susreta smo imali još prilika, ali nismo imali sreće. Činjenica je da smo odigrali daleko  ispod svojih mogućnosti, ali da nismo bili ovoliko oslabljeni, rezultat bi sigurno bio drugačiji“, kazao je Denis Cibralić, štoper Gubera.

Budućnost (Pilica) – Guber (Srebrenica) 4:1

Stadion u Pilici

Gledalaca: 50

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik)

Strijelci: 1:0 Krezović u 7. (KU), 2:0 V. Milošević u 9, 3:0 Vasiljević u 30, 3:1 Jevtić u 60, 4:1 Krezović u 75.

Žuti kartoni: Lupić (Budućnost), Janjić (Guber)

Budućnost: Radić, Lupić, Marković, Lukić, Pajić, Vasiljević, Lazarević, V.Milošević, Ivanović (od 57. Marjanović), Krezović (od 80. M.Milošević), Stevanović (od 46. Marković)

Trener: Siniša Obrenović

Guber: Mandić, Cibralić, Đurić, Brić, Jevtić, A.Avdić, Ćirković, Merdžić, Janjić, Petrović, Jašarević

Trener: Mirko Mališić

Igrač utakmice: Dalibor Krezović (Budućnost)