Omladinac strepi za opstanak

U 27. kolu Regionalne lige, grupa Istok, Omladinac iz Potočara je, u Donjoj Trnovi, poražen od Partizana, rezultatom 4:0.

FK Omladinac, Potočari

U Omladincu nisu očekivali ovako visok poraz.

„Dobro smo počeli utakmicu, igrali smo disciplinovano i koncentrisano. Međutim, to je trajalo do prvog pogotka domaćina. Nakon  toga smo više igrali srcem nego glavom, što nas je koštalo - primili smo još dva pogotka, i „završili“ utakmicu u prvom poluvremenu. Domaća ekipa je u svojim redovima  imala raspoloženog Todorovića, koji je u prvom poluvremenu bio nezadrživ za naše odbrambene igrače. Izgubili smo zasluženo, možda ne sa ovakom razlikom, ali, u svakom slučaju, ekipa bolja  u ovom susretu je upisala tri boda. Suđenje je bilo na nivou lige i nemam nikakvih primjedaba, i ako je bilo kakvih grešaka, mogu svakome da se dogode, i mislim da nisu bile zlonamjerne. Mi ćemo pokušati, poslije ovako teškog poraza,  da se konsolidujemo, i u narednoj utakmici prikažemo u pravom svjetlu. Sami sebe nećemo otpisati iz lige, dok god postoji nada. Vjerujemo i zaslužujemo, po svim normama, opstanak u ligi, ali mi se za to moramo i želimo izboriti na zelenom terenu“, rekao je Velemir Marić, trener Omladinca.

Omladinac je, trenutno, sa 34 boda, na 13. mjestu na tabeli, i u preostala tri kola predstoji mu borba za opstanak u društvu regionalaca sa Istoka.