Kozara šalje Slogu u Drugu ligu

U danas odigrano utakmici 7. kola Lige za ostanak FK Kozara je u Doboju savladala Slogu sa 1-3.

Važnost utakmice sputavala je obe ekipe u početku, pa nismo vidjeli pretjerano lijep fudbal u prvim minutama. Šansu niotkuda koristi Stjepanović u 26. minuti kada izblokirava ispucavanje odbrane dobojlija i sa dvadeset pet metara pogađa mrežu Matovića za vođstvo Kozare od 0-1. Nije dugo trajala radost fudbalera Kozare, samo tri minuta kasnije odbrana Kozare skrivljuje jedanaesterac za Dobojlije. Na 1-1 poravnava kapiten domaćih Blagojević. Igrao se posljednji minut poluvremena, kada sudija svira jedanaesterac za Kozaru nakon što je u šesnaestercu domaćih srušen mladi Petković. Siguran sa bijele tačke je Radoja koji postiže svoj sedmi gol u dresu Kozare ovog proljeća i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 1-2.

Osokoljeni vođstvom, zaigrali su fudbaleri Kozare mnogo otvorenije. U 54. minuti Radoja nakon sjajnog prodora šalje loptu za Kremenovića koji postiže gol za sigurno vođstvo Kozare od 1-3. Uspješno su izabranici Vuleta Trivunovića kontrolisali igru do kraja utakmice i zasluženo odnose vrijedan plijen iz Doboja.

Čestitke našim fudbalerima i šefu stručnog štaba Vuletu Trivunoviću na današnjem rezultatu. U sljedeća tri kola, potrebna je još jedna pobjeda kako bi i praktično osigurali ostanak u ligi, a priliku za to imaće već u subotu 26. 5. 2018. godine kada u 8. kolu Lige za ostanak FK Kozara na Gradskom stadionu u Gradišci dočekuje Slobodu iz Mrkonjić Grada. Utakmica počinje u 17.30 h.

Sloga - Kozara 1:3

Sloga (Doboj): Matović D., Janković A., Hadžimujić A., Lazić Z. (od 61. min. Hozić N.), Gavrić D.8od 76. min. Aličić A.), Lukić B., Blagojević S., Ivešić K., Čebić B., Radovanović Ž.(od 86. min. Grahovac M.), Ristić D., trener: Milkanović D., nisu igrali: Andrić B., Subašić A., Jupić M., Ilić N.

FK Kozara: Ilić M., Petrović O., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Radoja S., Kremenović V. , Mirković I., Babić N., Stjepanović N., Petković V., trener: Trivunović V., nisu igrali: Gvozden S., Mirjanić A., Zečević M., Petković Z., Bubić Ž., Paštar M., Bojanić M.