Milići podijelili bodove sa Lokomotivom

Milići su, u 28. kolu regionalnog Istoka, upisali treći remi u proljećnoj polusezoni. Oni su u Brčkom, sa domaćom Lokomotivom, odigrali 1:1.

Za goste iz Milića ova utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj, dok je za Lokose bila veoma bitna u borbi za opstanak u regionalnom društvu, što se i osjetilo na početku. Nakon prvih desetak minuta i ispitivanja snaga, prvu šansu ima domaća ekipa, nakon prodora Arsenića, koji  po lijevoj strani vraća povratnu loptu do Balorde, a on sa nekih 11 metara šutira pravo u ruke golmana Đorđića.  I u nastavku, Brčaci pokušavaju borbenošću, agresivnošću i šutevima sa distance da dođu do vodećeg pogotka. Milićani, koji su u prvih dvadesetak minuta bili neprepoznatljivi, poslije prvog prodora Jovanovića po desnoj strani i asistencije Marinkoviću, čiji šut sprječava štoper domaće ekipe, potpuno preuzimaju kontrolu utakmice. Do kraja prvog dijela odlične šanse su imali Marinković, koji izlazi sam pred Manojlovića, i Teodorović, koji dobija loptu na nekih 30 metara i nakon solo prodora izlazi oči u oči sa golmanom, ali je zatajila realizacija. Drugo poluvrijeme obilježila je identična igra kao što je bila od polovine prvog dijela. Domaćini pokušavaju iz slabih kontri i šuteva sa distance da ugroze Đorđića,  ali bezuspješno, dok su kod gostiju iz Milića golgeteri zatajili. Najbolju šansu propustio je Vidović, koji, nakon dobrog prodora Antunovića po desnoj strani i povratne lopte, ne uspijeva da sam na drugoj stativi spremi loptu u mrežu. Nakon svih propuštenih prilika Milići, ipak,  postižu pogodak u 79. minutu. Polukontru domaćih prekida Ćirković, šalje dubinsku loptu iza leđa odbrane prema Marinkoviću koji ovog puta bježi štoperima Lokomotive  i sigurno smješta loptu u mrežu. Nakon primljenog pogotka domaćini stavljaju sve na kocku u želji da postignu izjednačujuci gol i dođu bar do boda, veoma važnog u borbi za opstanak. U posljednjem minutu regularnog vremena, nakon duge lopte golmana Lokomotive, štoper Ćirković izbacuje loptu u aut, koji domaćini brzo izvode i kapiten Ćumurović baca loptu u šesnaesterac gostiju, gdje Došić pravi faul, za kazneni udarac. Siguran realizator je bio kapiten Lokomotive. Malo je falilo da domaća ekipa dođe do sva tri boda, jer u samom finišu Arsenić  prima loptu na bok i u solo prodoru prolazi dva igrača Milića, ulazi u 16 metara, šutira jako po zemlji,  a golman Đorđić vrhunski reaguje i uspijeva još jednom da sačuva neporaženom ekipu Ranka Lalovića.

U timu iz Milića kažu da su zadovoljni podjelom bodova.

„Iako smo u utakmicu ušli rasterećeno, što se i primjetilo u prvih dvadesetak minuta, mislim da smo od tog trena, pa sve do kraja, potpuno kontrolisali meč. Zadovoljni smo i bodom, pogotovo jer smo na kraju mogli ostati i bez njega, ali opet ostaje žal za šansama koje smo propustili, jer nam je tokom čitave sezone realizacija najveći problem. Sreća pa nam se zbog kvaliteta ekipe, do sada, to nije obilo od glavu, ali mislim da nam je to glavni problem zbog čega neke pobjede nisu ubjedljivije ili sigurnije. Želio bih da se zahvalim ekipi Lokomotive na izuzetnom gostoprimstvu i dočeku tokom našeg boravka kod njih i pravoj fer i sportskoj borbi i ponašanju, s obzirom da je njima ovo bila jedna od najvažnijih utakmica u borbi za opstanak. Iako su bili pod pritiskom i imperativom pobjede, pozitivno smo se iznenadili njihovom  pristupu i ponašanju igrača i stručnog štaba  i zbog svega želim, u ime našeg kluba, da se im zahvalim i poželim da se  izbore za opstanak u društvu regionalaca“, kazao je Boban Jolović, kapiten Milića.

Lokomotiva (Brčko) – Milići 1:1 (0:0)