Famos poslije preokreta do pobjede nad Veležom

Slavlje nakon trećeg gola

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su danas u utakmici 29. kola Druge lige Republike Srpske grupa Istok savladali Velež iz Nevesinja sa 3:2.

U posljednjoj utakmici na svom terenu za ovu sezonu Motoristi su slavili pobjedu, iako su bili daleko od svoje prepoznatljive igre, mada je na to sigurno uticao i prošaran sastav kojeg je na teren izveo Aleksandar Simić.

Famos bolje ulazi u meč, pa preko Milinkovića pogađaju i prečku, ali onda gosti preuzimaju inicijativu i koristeći brzonoge napadače prave velike probleme odbrani domaćina. Tako je u 18. minutu Miljan Bakoč pobjegao odbrani Motorista, izašao sam na Jovičića i lako ga savladao za vodstvo gostiju. Odmah nakon toga mogli su gosti i do drugog gola, postigli su ga, ali je on poništen zbog ofsajda.

Drugo poluvrijeme bilo je mnogo sadržajnije od prvog, a bolji tim u njemu je domaći sastav. Poluvrijeme otvaraju sa dva pokušaja iz slobodnog udarca kapitena Vitkovića. Posebno je drugi šut namučio golmana Zurovca koji fenomenalnom paradom izbija loptu u korner.

U 52.minutu gosti ostaju sa 10 igrača. Bila je to kontra Famosa, a u trku bez lopte u duelu su se našli Perović i Darko Repović, što je Velibor Vidaković okarakterisao kao prekršaj i pokazao je žuti karton fudbaleru Veleža. Pošto je to bio drugi žuti karton ovog fudbalera, on je morao napustiti teren.

Miroslav Bjelica postiže prvi gol

Vrlo brzo domaći koriste prednost igrača više. Poslije centaršuta sa lijeve strane Miroslav Bjelica se uspio podvući ispred Zorana Radulovića i golmana Zurovca, stići prije njih do lopte i glavom je poslati u mrežu za 1:1.

Deset minuta kasnije gosti sa igračem manje dolaze do nove prednosti. Sve je sam uradio Milko Radović, nanizao je polovinu domaćih fudbalera, a onda lako savladao Jovičića za 1:2.

No, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Sjajnim golom kapitena Srđana Vitkovića sa distance Famos izjednačava u 72. minutu, a onda četiri minute kasnije sjajno pogađa i Danel Blažić iskosa sa lijeve strane u kontra ugao za 3:2, a ispostaviće se to je bio i konačan rezultat meča.

FAMOS - VELEŽ 3:2 (0:1)
Stadion u Vojkovićima
Gledalaca: 100
Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik)
Strijelci: 0:1 Bakoč 18, 1:1 Bjelica 57, 1:2 Radović 68, 2:2 Vitković 72, 3:2 Blažić 76
Žuti kartoni: Krajišnik, Bjelica, Vitković, Milinković(Famos), Šarenac, Milidrag, Zurovac, Pašajlić (Velež)
Crveni karton: Darko Repović (Velež) 52

Famos: Jovičić, N.Lučić, Vučinić, Koprivica, Vitković, Perović, Tešanović (od 73. Krajišnik), Milinković, Bjelica, Blažić, Stojanović

Velež: Zurovac, Topalović, Vučetić, Petković, D.Šarenac (od 86. B.Šarenac), Prodanović (od 37. Pašajlić), Radulović (od 84. Mrkajić), Repović, Radović, Milidrag, Bakoč