Milići se pobjedom zahvalili navijačima

Milići su, trijumfom nad Podrinjem, u 29. kolu Regionalne lige, grupa Istok, nastavili pobjedničku seriju. Susret pun preokreta, završen rezultatom 3:2, odveo je Milićane na četvrto mjesto na tabeli, dok je ekipa iz Tršića pala na osmu poziciju.

Po teškom i sparnom vremenu, na  vrhunskom terenu u Supač polju,  odigrana je jedna veoma zanimljiva utakmica, puna tempa, sa mnogo šansi i sportske nervoze. Od početka susreta obje ekipe su krenule sa brzom i konkretnom igrom, borbom za svaku loptu i svaki dio terena. Prvo poluvrijeme je proteklo u konkretnijoj igri gostiju, koji su u meč ušli rasterećeno, sa željom da pruže što bolju partiju, dok je domaća ekipa, ipak, bila pod pritiskom da posljednju ovosezonsku utakmicu pred svojim navijačima završi pobjedom. U samom finišu prvog dijela, takva igra Tršićana je donijela vođstvo od 0:1.  Nakon kornera, igrači Milića izbijaju loptu na 20 metara,  S. Aćimović natrčava i šutira jako po zemlji, a na putu ka golu, kapiten G.Aćimović dira loptu, mijenja joj pravac i ona odlazi u mrežu. Na odmor se, na sreću domaćih,  odlazi sa rezultatom 0:1, iako su gosti u 45. minutu  imali odličnu šansu da povećaju rezultat, jer nakon jedne dubinske lopte  S. Aćimovića, kapiten Podrinja izlazi sam na Đorđića,  ali odlični čuvar mreže Milićana zaustavlja njegov udarac. U drugom poluvremenu na teren izlazi probuđena domaća ekipa, koja u nastavku još jednom pokazuje zašto je u proljećnoj polusezoni najbolja u  ligi, jer  ubrzo uspijeva da preokrene rezultat, postižući tri gola. U 64. minutu, nakon faula sa strane i centaršuta Antunovića, na odbijenu loptu dolazi Vidović, koji postiže izjednačujući pogodak. Domaći nastavljaju pritisak. Tri minuta kasnije,  poslije jedne  kontre i faula nad Teodorovićem u kaznenom prostoru, sudija dosuđuje najstrožu kaznu. Ruzičić sa bijele tačke prebacuje loptu preko gola,  pa rezultat ostaje nepromijenjen. Malo je falilo da  gosti ovu grešku iskoriste, kada iz brzog kontranapada S. Aćimović opet izlazi sam na Đorđića, ali, i ovog  puta, u duelu je bio bolji golman Milića. Sredinom drugog dijela, za samo četiri minuta, viđena su tri pogotka.  Prvo je Marinković, u 71. minutu,  nakon loše reakcije golmana gostiju,  pritrčao i ubacio loptu u mrežu  za 2:1, a dva minuta nakon toga, Milići povećavaju prednost na 3:1, nakon dobrog kontranapada, kada Teodorović šalje dugu loptu do Antunovića, koji je sigurno smješta iza leđa čuvara Petrovića. Već u 74. minutu, poslije prekida, S.Aćimović se konačno upisuje u strijelce na ovom susretu, efektnim i spektakularnim pogotkom sa 30 metara,  pod samu prečku gola Milićana. I u preostalih petnaestak minuta do kraja,  obje ekipe su nastavile sa agresivnom igrom,  imale svoje šanse, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Milićani ne kriju zadovoljstvo zbog još jednog trijumfa.

„Bila je veoma teška, zanimljiva i, na kraju,  za nas uspješna utakmica. Mislim da smo nakon prvog poluvremena, lošeg ulaska u susret i malo većeg opuštanja, uspjeli da u drugom poluvremenu prikažemo i pokažemo zašto smo najbolja ekipa ove polusezone. Prvo poluvrijeme je jedno od najgorih odigranih ove godine i nakon prvog ovogodisnjeg deficita od 0:1, uspjeli smo da u drugom postignemo čak tri pogotka, upišemo jedanaestu pobjedu ove godine, i na najbolji način se oprostimo od domaće publike,  kojoj se u ime kompletne ekipe zahvaljujem  jer je uvijek  bila uz nas, navijala, podržavala nas u teškim trenucima i radovala se našim uspjesima“, kazao je Nikola Ćirković, štoper Milića.

Milići – Podrinje (Tršić) 3:2 (0:1)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 100

Sudija: Milana Marković (Milići)

Strijelci: 0:1 G.Aćimović u 43, 1:1 Vidović u 64, 2:1 Marinković u 71, 3:1 Antunović  u 73, 3:2 S.Aćimović u 74.
Žuti kartoni: Jolović, Vidović, D.Jovanović (Milići), Novaković, S.Aćimović, Tešić, Petrović (Podrinje)

Milići: Đorđić, Jolović, Dragić, Vidović, Ćirković, Ružičić, D.Jovanović (od 67. Marković), Marinković, Antunović, Došić (od 67. Šargić), Teodorović

Trener: Ranko Lalović

Podrinje: Petrović, Ristić, Tešić, V.Stevanović, Novaković, G.Aćimović, Lukić, S.Aćimović, Simić, M.Aćimović (od 80. D.Aćimović), N.Aćimović

Trener: Nedeljko Jović

Igrač utakmice: Dragan Đorđić (Milići)