Bratstvo ovjerilo titulu

Ubjedljivom pobjedom nad ekipom iz Batkovića Bratstvo je, kolo prije kraja sezone, obezbijedilo šampionsku titulu i prelazak u drugoligaško društvo. U 29. kolu regionalnog Istoka Bratunčani su, na svom terenu, savladali ekipu BSK Ledinci rezultatom 4:1.

Domaća ekipa je od starta krenula ofanzivno, što im je donijelo prednost već u 12. minutu. Nakon brzog  prodora po lijevoj strani Karić šalje loptu Mujiću, a on postiže prvi pogodak na ovom meču. Do kraj prvog dijela, Bratstvo reda prilike, ali rezultat ostaje nepromijenjen. Početak drugog poluvremena obilježla je mirnija igra na sredini terena, a onda, u 55. minutu Kuljanin prolazi po desnoj strani i asistira Mujiću, koji se drugi put upisuje u strijelce. Do vođstva od 3:0 Bratunčani dolaze četiri minuta kasnije, kada nakon jedne duge lopte Kuljanin lobuje golmana Sekulića. Poslije ubjedljive prednosti, domaća ekipa je zaigrala opuštenije, što gosti iz Batkovića koriste u 74. minutu i Glišić postiže pogodak za 3:1. U samom finišu, Petrović, iskoristivši grešku gostujućeg golmana, postavlja konačni rezultat utakmice Bratstvo – BSK Ledinci 4:1.

Ovom pobjedom Bratunčani su povećali prednost nad drugoplasiranom Trnovicom, koja je poražena u Čelopeku,  na sedam bodova, dok je ekipe iz Batkovića i dalje u opasnoj zoni i od posljednjeg kola zavisi da li će od jeseni igrati u Regonalnoj ligi, grupa Istok.

„Mi smo u ovoj utakmici željeli samo pobjedu i dali smo sve od sebe da je i ostvarimo. Pored toga što nam je ona  osigurala titulu i prije kraja sezone, bili smo dužni svojim navijačima  da posljednju ovosezonsku utakmicu na našem terenu odigramo šampionski i da zajedno sa njima proslavimo ulazak u Drugu ligu. Meč je bio fer i korektan, ali su naš kvalitet i dobra igra, koja nas je tokom većeg dijela sezone držala na prvoj poziciji, presudili da ubilježimo još jedan trijumf. Naravno, ovo ne znači da ćemo preostalu utakmicu olako shvatiti i već sljedeće nedjelje u Donje Crnjelovo idemo po pobjedu kojom ćemo zapečatiti odličnu sezonu“, kazao je Almir Karić, najbolji strijelac Bratstva.

Bratstvo (Bratunac) – BSK Ledinci (Batković) 4:1 (1:0)

Gradski stadion

Gledalaca: 150

Sudija: Radenko Milovanović (Vlasenica)

Strijelci: 1:0 Mujić u 12, 2:0 Mujić u 55, 3:0 Kuljanin u 59, 3:1 Glišić u 74, 4:1 Petrović u 87.
Žuti kartoni: Petrović (Bratstvo), Tomić (BSK Ledinci)

Bratstvo: Milinković, Mijatović, Andrić, Petrović, Karić, Mujić (od 86. Avramović), Mićić (od 73. Pavlović), Kuljanin, Ilić, Sejfić, Smajlović (od 60. Stanojević)

Trener: Miško Kosanić

BSK Ledinci: Sekulić, Glišić, Nikolić, Matković, Stojanović, Ekmečić, Nedić, Marić, Radić, Tomić, Kapikul

Igrač utakmice: Suad Mujić (Bratstvo)