Zvijezda 09 peticom zaključila sezonu

Foto/ Radio Derventa

Fudbaleri Zvijezde 09 u prvoj utakmici posljednjeg kola Premijer lige BiH su savladali Tekstilac sa 5:1 i tako na najbolji način završili sezonu u prvoligaškom karavanu.

Ova utakmica je igrana ranije na zahtjev novog prvaka Republike Srpske koji su iz FSRS tražili da se utakmica pomjeri kako bi igrači imali više vremena za odmor jer Premijer liga BiH počinje u drugoj polovini jula, te pripreme za istu moraju početi znatno ranije nego je to slučaj u Prvoj ligi.

Trener domaćih je šansu uglavnom dao mlađim igračima, ali je i Miodrag Pantelić prošarao svoj sastav.

Zvijezda je došla u vodstvo u 38. minutu preko Selmira Mahmutovića. U 53. Mahmutović, prije nego je napustio teren, još jednom pogađa i donosi 2:0, a dvije minute kasnije u strijelce se upisao i mladi Igor Blagojević, kojem je ovo prvijenac u seniorskom dresu Zvijezde 09 i to u debitantskoj utakmici. On je u dva navrata ranije bio u protokolu, ali nije ulazio u igru.

Već u 57. minutu bilo je 4:0, a pogodio je Milan Makarić. Domaći uspjevaju do počasnog gola da stignu u 69. minutu preko Dajana Ćorića, da bi rezervista Vladan Mandić u 83. minutu postigao pogodak za 1:5, a to je bio i prvijenac ovog mladog beka za seniorski tim Zvijezde 09.

TEKSTILAC -  ZVIJEZDA 09 1:5 (0:1)
Stadion u Derventi
Gledalaca: 200
Sudija: Slađan Došlo (I.Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Mahmutović 38, 0:2 Mahmutović 53, 0:3 Blagojević 55, 0:4 Makarić 57, 1:4 Ćorić 69, 1:5 Mandić 83
Žuti kartoni: Mazić, Babić, Tripković, Brkić (Zvijezda 09)

Tekstilac: Pećić, Marić, Dr.Vukadinović, Brković (od 19. Susaković), Da.Vukadinović (od 61. Simić), Ćorić, Đekkić, Duspara, Eminović, Vugdalić, Trivić (od 76. Komlenović)

Zvijezda 09: Erić, Babić, Bajić (od 70. Mandić), Arnautović, Mahmutović (od 57. Brkić), Krajišnik (od 46. Stanić), Zlatković, Mazić, Blagojević, Makarić, Tripković

Tekstilac Kort 1 : 5 Zvijezda 09
Drina 2 : 2 Slavija
Rudar Prijedor 3 : 0 Podrinje