Lokomotiva iskoristila svoju šansu

Vlasenica nije uspjela da u posljednjoj ovosezonskoj utakmici na svom terenu upiše još jednu pobjedu. Motivisana brčanska Lokomotiva, koja se bori za opstanak u ligi, iznenadila je favorizovanog domaćina i ubilježila tri boda pobjedom od 3:4.

Vlaseničani, koji od 13. kola na domaćem terenu nisu doživjeli poraz,  u ovaj meč su ušli borbeno, sa željom da sve bodove još jednom ostave na Gradskom stadionu, i dolaze do vođstva iz prvog napada već u 27. sekundi, kada je Došić iskoristio nespretnost odbrane Brčaka. U 12. minutu već su povećali prednost na 2:0, kada je G.Petrović ubacio loptu po zemlji u šesnaesterac, a tamo je  dočekao  Milovanović i lako je smjestio iza leđa golmana Manojlovića. Sedam minuta kasnije, Ž.Petrović iz kornera ubacuje loptu u kazneni prostor gdje se  najbolje snašao Arsenić i smanjio rezultat na 2:1. Već u 26. minutu, nakon jedne oštre lopte Gajića, ubačene u šesnaesterac, na nju natrčava Simić i postiže pogodak za izjednačenje. Sa rezultatom 2:2 se otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme počinje napadima Lokomotive, koja u 58. minutu dolazi do prednosti od 2:3. Do preokreta je došlo tako što je N.Kovačević u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Arsenića, za šta je sudija Bošković dosudio najstrožu kaznu. Siguran realizator sa bijele tačke bio je kapiten Ćumurović. Domaća ekipa se nije predavala, tako da je već par minuta kasnije došlo do novog poravnanja. Kapiten Kovačević je po desnoj strani proigrao Došića koji je ušao u kazneni prostor, predribrlao štopera i golmana Brčaka i loptu po zemlji plasirao u donji desni ugao protivničke mreže.  Konačni rezultat utakmice 3:4,  postavljen je u 69. minutu, kada je Lokomotiva krenula u napad po desnoj strani, Arsenić je neometan ušao u kazneni prostor i sa sedam metara poslao loptu u mrežu, pored nemoćnog golmana domaćih.

Vladimir Janjić, trener Vlasenice, žali zbog poraza.

„Ovaj poraz je za nas težak, jer je prvi u ovoj polusezoni na našem terenu, a njime smo se oprostili sa našim navijačima, koji su nas podržavali tokom cijele sezone.  Protivnik je danas uspio iskoristiti sve naše greške i zasluženo pbijedio. Došlo je do premora, prezasićenosti, malo smo se i opustili jer smo odavno obezbijedili opstanak, ali to nije opravdanje. Moraćemo se potruditi da sezonu završimo dobrim rezultatom, a ja vjerujem da ovi momci to mogu“, kazao je Janjić.

Mladen Bojić, trener Lokomotive, smatra da je velika želja za pobjedom bila presudna da upišu sva tri boda.

„Očekivano teška utakmica, kao  što je i svaka za opstanak. Iz komforne situacije,sa trećeg mjesta na kraju polusezone, mi smo došli u situaciju da se moramo grčevito boriti i da nam je u prethodnom periodu svaka utakmica bila kvalifikaciona. Iako smo u Vlasenicu došli oslabljeni, bez tri standardna igrača, bili smo za nijansu agresivniji, za nijansu bolji, uspjeli smo iskoristiti svoje prilike  doći do tri veoma važna boda. Mi, inače u posljednje vrijeme imamo problem jer moji fudbaleri zbog nekih drugih obaveza izostaju, tako da slobodno mogu reći da već dva mjeseca nismo odradili dobar i kvalitetan trening.  Moraćemo da se konsolidujemo i budemo ozbiljniji za predstojeću utakmicu, ukoliko želimo da sačuvamo ovaj ligaški status“, izričit je Bojić.

Vlasenica - Lokomotiva 3:4 (2:2)

Gradski stadion

Gledalaca: 50

Sudija: Njegoslav Bošković (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Došić u 1, 2:0 Milovanović u 12, 2: 1 Arsenić u 19, 2:2 Simić u 26,  2:3 Ćumurović u  58. (KU), 3:3 Došić u 62, 3:4 Arsenić u 69.
Žuti kartoni: M.Petrović (Vlasenica), Tomić (Lokomotiva)

Vlasenica: Topalović, M.Kovačević, Mijatović, G.Petrović, Došić (od 59. Mutavdžić), Vuksić (od 46. M.Petrović), Milovanović, N.Kovačević, Čelić, Majstorović, D.Petrović (od 61. Vukičević)

Trener: Vladimir Janjić

Lokomotiva: Manojlović, Simikić, Dragičević, Petrović, Simić, Gajić, Arsenić, Ćumurović, Balorda, Lazić (od 76. Vuksanović), Tomić

Trener: Mladen Bojić