Odbojkaši Srbije savladali Argentinu

Odbojkaši Srbije savladali su reprezentaciju Argentine sa 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:22) u Francuskoj u prvom meču trećeg vikenda Lige nacija.

Tim  Nikole Grbića stigao je četvrte uzastopne pobjede u ovom takmičenju I sada ima skor od pet pobjeda i dva poraza.  Na startu utakmice se igralo poen za poen, da bi protivnici sredinom seta otišli na +4 i kasnije osvojili taj set sa 25:20. U drugom setu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a odlučujući trenutak je blok Ivovića za 24:22, a zatim je Lisinac donio set svojoj ekipi (25:23). Naredni dio igre u potpunosti je pripao srpskim odbojkašima (25:15), a Argentina je u četvrtom setu vodila sa 20:17. Tada srpski tim pravi preokret i dolazi do tri vrijedna boda.

Najefikasniji na meču bio je Dražen Luburić sa 19 poena, Lisinac je imao 16, a Kovačević i Krsmanović po 15. Na drugoj strani Poglajen i Konte su imali po 17 poena, Loser 10.  Naredni meč odbojkaši Srbije igraju sutra u 21h protiv Južne Koreje.