Milisavljević sa dva gola doveo Slaviju do pobjede

Juniori Slavije savladali su danas na svom terenu Drinu iz Zvornika sa 2:1, poslije preokreta, u prvom meču polufinala razigravanja Omladinske lige BiH za Premijer ligu BiH.

U tvrdom prvom poluvremenu obje ekipe imaju po dvije šanse pred protivničkim golom. Prvo gosti iz Zvornika prijete preko svog, danas ponajboljeg pojedinca, Srđana Damjanovića, no fudbaler gostiju ne pogađa mrežu Krnetića.

Uzvratili su zatim Slavijini napadači. Prvo je Luka Milisavljević šutirao preko gola, a onda je isto učinio I Dejan Bjeloš.

U 64. minutu meča gosti vode. Katastrofalno je poslije izbijene lopte sa protivničke polovice odreagovala odbrana Slavije, kasnio je i golman Krnetić, a to je iskoristio Srđan Damjanović i pogodio za 0:1.

Pokušavala je Slavija da stigne do gola. Prvo je bek Rade Bojanić stigao u napad, odlično šutirao, ali su golman i jedan defanzivac uspjeli to izblokirati u posljednji trenutak. Odmah iza toga Luka Milisavljević je fenomenalno šutirao sa dvadesetak metara, ali pogodio rašlje.  Uspjela je Slavija da stigne do gola u 81. minutu. Slobodan udarac iskosa sa skoro trideset metara je izveo Luka Milisavljević i pogodio uz obilatu pomoć golmana Bojana Krstića kojem je lopta prošla pored glave.

To je dalo krila domaćinu koji odmah u sljedećem napadu ima novu priliku. Luka Milisavljević je sa lijeve strane dodao za Bjeloša, no lopta odlazi tik pored stative.

Uzvratila je Drina, ponovo preko Srđana Damjanovića. Ponovo je on iskoristio neodlučnost odbrane i golmana Slavije, pokušao da lobuje Krnetića, no golman Sokolova je uspio to zaustaviti.

I onda u sudijskoj nadoknadi vremena Slavija stiže do potpunog preokreta. Luka Milisavljević je ponovo izveo slobodan udarac, ovaj put po sredini gola sa dvadesetak metara, ponovo u golmana, ali je Bojan Krstić još jednom katastrofalno reagovao i lopta mu je kroz noge prošla u gol.

Revanš meč je na program za sedam dana u Zvorniku.

SLAVIJA – DRINA 2:1 (0:0)