Šekovići preko Partizana na peto mjesto

Šekovići  su,  u posljednjem kolu regionalne lige, grupa Istok, ugostili  Partizan iz Donje Trnove. S obzirom da su obje ekipe ranije obezbijedile opstanak, a na tabeli su bile jedna iza druge, domaća na osmom, a gostujuća, sa istim brojem bodova, ali lošijom gol razlikom, na devetom, ova utakmica se igrala za prestiž. Sa koliko je žara odigrana, govori i sedam postignutih pogodaka.

Obje ekipe su u ovaj susret ušle borbeno i agesivno. Partizan  prvi dolazi do prednosti, već u 7. minutu, kada Radojčić sa 20 metara šalje  loptu preko živog zida u mrežu golmana Mitrovića. Slavlje gostiju nije dugo trajalo, jer već u sljedećem napadu, nakon odbitka iz šesnaesterca gostiju, Lukić hvata volej,  lopta prolazi kroz šumu nogu i ide i nebranjeni dio mreže, za izjednačenje 1:1. Mreže su mirovale skoro pola sata, a onda su za dva minuta viđena dva pogotka. Najbolji strijelac u timu domaćih, Ninić, u 34. minutu, na asistenciju B. Filipića dovodi svoju ekipu u vođstvo od 2:1, koje dva minuta kasnije Popović povećava na 3:1, snažnim šutom sa nekih desetak metara. Drugo poluvrijeme obilježila je ofanziva Šekovljana, ali je Đokić maestralnim odbranama sprječavao povećanje rezultata sve do 56. minuta, kada Ninić prolazi odbranu gostiju i sigurno smješta loptu iza leđa golmana Partizana. Ipak, gosti nisu odustajali od pokušaja da smanje rezultat. Njihovi napori urodili su plodom u 76. minutu kada, nakon prodora po lijevoj strani,  Radojčić šalje loptu Simiću, a on pogađa za 4:2. Iako je Sekanić u 83. minutu smanjio prednost domaćih na 4:3, u nastavku, ipak, ne dolazi do preokreta i susret se završava trijumfom Šekovića i njihovim plasmanom na petu poziciju, dok je ovaj poraz Partizan koštao pada na 11. mjesto.

Šekovljani kažu da su zasluženo u gornjem dijelu tabele.

„Kao i u svakom susretu u posljednjih nekoliko kola, pokazali smo kvalitet svoje ekipe i tokom cijelog susreta dominirali na terenu. Imali smo terensku inicijativu, veći posjed lopte, više prilika. Ipak, u drugom dijelu došlo je do malog opuštanja, što je protivnik iskoristio i smanjio rezultat. Poslije te kritične situacije, kada je bilo 4:3, trgnuli smo se, bazirali na odbranu i uspjeli spriječiti preokret. Igrali smo dobro tokom cijele sezone, ali spletom nekih okolnosti na koje nismo mogli uticati, neko vrijeme smo bili u opasnoj zoni i onda nismo uspjeli doći dalje od petog mjesta, iako je sigurno da po našem igračkom kadru i partijama koje pružamo sigurno zaslužujemo mjesto u samom vrhu tabele“, smatra Miodrag Lazić, prvotimac Šekovića.

OFK Šekovići

Šekovići - Partizan (Donja Trnova) 4:3 (3:1)
Gradski stadion
Gledalaca: 50
Sudija: Radenko Milovanović (Vlasenica)
Strijelci: 0:1 Radojčić u 7, 1:1 Lukić u 8,  2:1 Ninić u 34, 3:1 Popović u 36, 4:1 Ninić u 56, 4:2 Simić u 76, 4:3 Sekanić u 83.
Žuti kartoni: Ašćerić, Lukić (Šekovići)
Šekovići: Mitrović, Matić, Milošević, Bećarević, Ašćerić, Lazić, Lukić, Korać (od 69. Zekić), Ninić, Popović, Filipić (od 69. Marković)
Trener: Dejan Đukanović
Partizan: Đokić, Grujičić, M. Mihajlović, Sekanić, Simić, Mihajlović, Rikić, Jovanović (od 76. V. Mihajlović), Radojčić (od 81. Bogičević), Nikolić, Mijatović
Trener: Velibor Vujić

Igrač utakmice: Ivan Ninić (Šekovići)

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo