Mladost bolja na Vidikovcu

U posljednjem kolu Druge lige, grupa Istok, rogatička Mladost  odnijela je tri boda sa srebreničkog Vidikovca. Guber, uprkos porazu sezonu završava na 10. mjestu na tabeli, dok će Rogatičani, uprkos pobjedi, napustiti drugoligaško društvo.

Na Vidikovcu se igralo oštro i sa puno tenzija, što pokazuje čak devet žutih i jedan crveni karton. Gosti dolaze do vođstva već u prvom napadu, kada Mihajlović koristi nesporazum golmana Bogičevića i zadnje linije i šalje loptu u mrežu. Uprkos sjajnim prilikama koje su stvarale obje ekipe, mreže su mirovale sve do 71 minuta. Nakon duplog pasa Janjića i Avdića, Janjić izlazi sam pred golmana gostiju i rutinski ga matira za izjednačenje  1:1. Deset minuta prije kraja, gosti kreću u napad po desnoj strani, lopta dolazi do M.Rajaka  koji je neometano, sa par metara šalje  u mrežu i postavlja konačni rezultat utakmice 1:2.

U Guberu kažu da je presudila veća želja protivnika za pobjedom.

„Znali smo da nas čeka jedna veoma teška utakmica protiv silno motivisanog protivnika. U meč smo ušli nešto opušteniji, jer smo prije par kola osigurali opstanak, što je gost iskoristio već na samom početku. Nakon toga smo preuzeli inicijativu, redali i promašivali šansu za šansom, ali nismo imali sreće da postignemo pogodak. U drugo poluvrijeme smo ušli znatno motivisaniji. Pored gola, stvorili nekoliko kolosalnih prilika koje nismo realizovali, i na kraju smo kažnjeni zbog toga. Žao nam je što porazom završavamo sezonu, ali smo zadovoljni jer smo ispunili glavni cilj, a to je opstanak u drugoligaškom društvu“, kazao je Srđan Borić, prvotimac Gubera.