Jelen Kup Rudar Prijedoru

Fudbaleri prvoligaša Republike Srpske Rudar Prijedora savladali su u finalu Jelen Kupa Grada Prijedora novog regionalnog ligaša, Bratstvo iz Kozarca rezultatom 4:1 i osvojili prestižni pehar koji im je uručio zamenik gradonačelnika Prijedora Milenka Đakovića, nekadašnji rukometaš Aleksandar Miljuš.

Ekipa Bratstva je povela u 13. minutu golom Rajka Pekija, a devet minuta kasnije izjednačio je Ognjen Jaćimović, koji je u nastavku izrastao u pravog junaka susreta jer je za tri minuta, od 51. do 53. još dva puta pogodio mrežu Kozarčana i slomio otpor Bratstva. Konačan rezultat postavio je omladinski reprezentativac BiH Ognjen Davidović. Zanimljivo je da je u 49. minutu igrač Rudar Prijedora Nemanja Pekija promašio jedanaesterac.

Utakmici je prisustvovao veliki broj prijatelja i gostiju koji su čestitali organizatoru Gradskom Fudbalskom savezu Prijedoru na odlično organizovanom finalu. U predigri finalnog meča seniora odigrana je utakmica omladinskih selekcija GFS Prijedor i FS Unsko-sanskog kantona, uspešniji su bili gosti pobedivši minimalno 1:0.

Rudar Prijedor – Bratstvo 4:1 (1:1)

Igralište: “Poljana” – Berek u Prijedoru. Gledalaca: 250. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) . Strelci: Jaćimović u 22, 51. i 53. i Davidović u 69. minutu za Rudar Prijedor, a Pekija u 13. minutu za Bratstvo. Žuti kartoni: Lolić, Gavranović, Marić (Rudar Prijedor), Elijazović, Ngadi (Bratstvo). Crveni karton: Milan Šakić (Rudar Prijedor) u 30. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović , Jakupović  (od 27. Kovačević ), Lolić  (od 46. Sajak ), Šakić , Pekija , Jačimović , Gavranović , Ćatić (od 66. Marmat ), Marić , Dekić , Davidović .

BRATSTVO: Vasiljević , Emini , Ngadi , Mahmuljin , Vujatović , Brdar , Vujković (od 85. Huskić ), Elijazović (od 70. Alić ), Pekija , Ar. Brkić , Kahrimanović 6(od 52. As. Brkić ).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Rudar Prijedor).